Доступність посилання

ТОП новини

Чи привезуть Тимошенко з лікарні до суду?


Харків – На 31 липня у Харкові заплановане засідання суду з приводу діяльності корпорації ЄЕСУ, обвинуваченою є Юлія Тимошенко. Київський районний суд Харкова має або задовольнити прохання німецьких медиків і дозволити їй лікуватися упродовж восьми тижнів, або почати безпосередній розгляд справи. Тимошенко обіцяє фізичний спротив, якщо її будуть тягти на засідання. Водночас у прес-службі Державної пенітенціарної служби запевняють: рішення суду про примусовий привід Тимошенко поки що не було.

Юлію Тимошенко і надалі лікуватимуть – це головна домовленість між українськими та німецькими медиками, говорить керівник берлінської клініки «Шаріте» Карл-Макс Айнгойпль.

Ми зараз звертаємося з дуже наполегливим проханням – отримати на термін до восьми тижнів період спокою для проведення ефективного лікування
Карл-Макс Айнгойпль
«Ми зараз звертаємося з дуже наполегливим проханням – отримати на термін до восьми тижнів період спокою для проведення ефективного лікування. Ми просимо уникати зараз нових стресових ситуацій, які могли б погіршити вже досягнуті результати лікування», – зазначив німецький медик.

До стресових ситуацій німецький професор відносить, передусім, судовий процес. Після переговорів із міністром охорони здоров’я України Раїсою Богатирьовою Карл-Макс Айнгойпль висловив сподівання, що це рішення таки буде ухвалене. Він сказав, що намагається знайти порозуміння з боку політиків та суду.

Коментуючи спільну нараду німецьких та українських лікарів, що відбулася в лікарні «Укрзалізниці», перший заступник міністра охорони здоров’я Раїса Моїсеєнко зауважила, що Тимошенко не виписуватимуть з лікарні, а право суду – взяти до уваги думку медиків.

Пацієнтка залишається в стаціонарі, наразі її ніхто не виписуватиме
Раїса Моїсеєнко
«За станом здоров’я пацієнтка залишається в стаціонарі, наразі її ніхто не виписуватиме, а це вже саме по собі визначає можливість участі або неучасті в судових засіданнях. Я думаю, що суд дослухається до думки німецьких лікарів», – сказала Раїса Моїсеєнко.


«Може сприймати усну, письмову інформацію та її осмислювати»

Водночас у вівторок завершується термін ознайомлення учасників судового процесу з матеріалами справи, а це три томи висновків судмедекспертів, за якими колишній прем’єр не має медичних протипоказань щодо участі у заходах за межами медустанови. Також за результатами експертизи, Юлія Тимошенко може сприймати усну, письмову інформацію та її осмислювати.

Упродовж тижня преса обговорювала можливість участі обвинуваченої в суді за допомогою відеозв’язку. Повідомляли, що нібито на дев’ятому поверсі лікарні «Укрзалізниці» облаштовують спеціальну кімнату і туди начебто заносили коробки з відеоприладдям. Юлія Тимошенко, попереджаючи спроби доставки силоміць на судові засідання, у заяві про відмову брати участь у суді зазначила: «Це буде відбуватися при моєму фізичному спротиві». У пенітенціарній службі України, оприлюднюючи заяву колишнього глави уряду, наголосили, що служба не отримувала рішення суду про примусову доставку обвинуваченої на засідання.

«…лише від вказівки згори»

Адвокат екс-прем’єра Сергій Власенко переконаний, що насильницька доставка до суду залежить лише від вказівки згори. Також він наполягає, що в кримінальному судочинстві не передбачена участь у суді в режимі відеоконференції.

Участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції передбачена лише в окремих слідчих діях, і то за письмовою згодою особи, яка бере участь у таких слідчих діях
Сергій Власенко
«Участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції передбачена лише в окремих слідчих діях, і то за письмовою згодою особи, яка бере участь у таких слідчих діях», – зауважує адвокат.

Погоджуючись на восьмитижневий спокій для Тимошенко, українські медики виступають за обмеження часу на зустрічі з відвідувачами в лікарні, зокрема із закордонними гостями. Вони стверджують, що її здоров’ю такі побачення не підуть на користь. Із цим твердженням погоджуються і німецькі лікарі, якщо вірити заяві першого заступника міністра охорони здоров’я Раїси Моїсеєнко.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG