Доступність посилання

ТОП новини

Сірий ринок віз до ЄС: 40 відсотків українців переплачують за візи


Київ – На візи до країн Європейського Союзу українці витрачають близько 40 мільйонів євро щороку. Водночас понад 40 відсотків заявників звертаються за допомогою до нелегальних або напівлегальних фільм-посередників, які обіцяють гарантоване отримання візи. Про це у вівторок заявили представники громадської ініціативи «Європа без бар’єрів». Незважаючи на те, що посольства країн ЄС постійно скаржаться до МЗС України, наразі таких фірм не меншає, стверджують експерти.

Нелегальні фірми-посередники не є акредитованими в тому чи іншому консульстві. Часто вони працюють завдяки корупційним зв’язкам із працівниками посольств, тож і ціна на їхні послуги досить висока, говорить головний редактор журналу «Український туризм» Юрій Самойлов.

«На сайті однієї такої фірми-посередника написано: Шенгенська віза всього за 190 євро. Акція це в них така (а зазвичай це 250). З’ясувалося, що за 190 євро людина отримує одноразову Шенгенську візу з метою в’їзду, туристичну, отриману в консульстві Польщі. Польський «Шенген» – це взагалі найпростіше, що можна оформити! Для цього не вимагається взагалі нічого, крім оплаченого ваучера готелю, паспорта і 35 євро. А в них це акція!» – обурюється Самойлов.

Фальшиві документи для посольства

Такі фірми-посередники пропонують допомогу не лише в отриманні віз, але й надають фальшиві документи (наприклад, довідки з роботи з високою зарплатою), необхідні для подачі в консульство. Однак ні одна така фірма насправді гарантувати нічого не може, стверджує науковий директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко.

«Наприклад, виявлялися факти, коли фірми масово штампували посвідчення водіїв. Навіть була кримінальна справа, коли фірма «Х» оформлювала людям фіктивні довідки про те, що ці люди є професійними водіями. У результаті, наступного разу при подачі візи ця ситуація спливала, і люди отримували відмову при наступній подачі», – зауважив Сушко.

Посольства країн-членів ЄС не раз скаржилися на ситуацію з підробкою документів і з наявністю веб-сайтів, які пропонують посередницькі послуги. МЗС України завжди реагує відповідним чином, зазначає керівник відділу візової політики департаменту консульської служби МЗС України Віталій Мошківський.

«Всі ці звернення, зокрема, щодо підробки документів і щодо веб-сайтів, де пропонується продаж чи сірі схеми отримання віз, ми ці всі документи передаємо до правоохоронних органів для опрацювання. І минулого року діяльність декількох посередницьких компаній правоохоронними органами була припинена»,зауважує Мошківський.

Водночас експерти стверджують, що кількість таких нелегальних фірм в країні не зменшується, і, незважаючи на застереження МЗС і посольств, вони користуються значним попитом серед українців.
  • Зображення 16x9

    Марічка Набока

    У 2004 році закінчила Український гуманітарний ліцей КНУ імені Тараса Шевченка. У 2010-му отримала диплом магістра журналістики Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Маю публікації в газеті «Громадський захисник», журналах «Книжник-review», «Київська Русь» та інших виданнях. Працювала в програмі «Підсумки» на телеканалі «Ера». На Радіо Свобода – з 2007 року. Коло професійних зацікавлень: права людини, українська культура, волонтерський рух.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG