Доступність посилання

ТОП новини

Російському блогеру Навальному загрожує ув’язнення


Олексій Навальний
Москва У вівторок у Слідчому комітеті Росії відомого блогера і критика Кремля Олексія Навального звинуватили «в організації присвоєння чужого майна в особливо великому розмірі». Навальному загрожує до 10 років в’язниці. З нього взяли підписку про невиїзд. Правозахисники заявляють, що таким чином влада чинить тиск на опозицію, одним із лідерів якої є Олексій Навальний.

Олексій Навальний провів в будівлі Слідчого комітету близько двох з половиною годин. Йому були пред’явлені звинувачення за 160-ю статтею Кримінального кодексу – «Організація розтрати чужого майна в особливо великому розмірі».

За даними слідства, в 2009 році Навальний, будучи радником губернатора Кіровської області, переконав компанію «Кировліс» схвалити невигідні рішення, результатом яких стали великі збитки. Перевірка, проведена слідчими органами регіону, складу злочину в діях Навального не виявила. Однак, наприкінці травня керівництво Слідчого комітету скасувало постанову про припинення кримінальної справи. Сам Навальний, вийшовши з будівлі Слідчого комітету заявив журналістам, що вважає себе повністю невинним, а кримінальну справу надуманою.

«Це якась мега дивна річ, тому що компанія, яка закуповувала ліс, вона купила на 16 мільйонів. Повернула 14,5 мільйонів рублів і вся різниця була один мільйон рублів із невеликим… Вся фабула обвинувачення повністю суперечить експертизі, показанням моїм і показанням тієї людини, на підставі показань якої будувалося звинувачення. Все це повністю суперечить», – зазначив Навальний.

Тиск на опозицію

Адвокат Олексія Навального Ольга Михайлова також називає нове звинувачення казковим і наголошує, що воно суперечить здоровому глузду. Вона згідна з правозахисниками, які вбачають у кримінальному переслідуванні Навального тиск на опозицію.

В якості запобіжного заходу для Олексія Навального обрали підписку про невиїзд. Зараз сам опозиційний політик і його захисники намагаються домогтися того, щоб йому дозволили провести заплановану відпустку з сім’єю.

Чи є Навальний злочинцем?

Член Громадської палати Росії, юрист Олена Лук’янова висловила сподівання, що до реального тюремного терміну ув’язнення Навального справа не дійде, але спроба дискредитувати опозиціонера буде зроблена.
Їм вигідна бодай якась судимість Навального, бо тоді йому буде складно балотуватися
Олена Лук’янова

«Можливо, навіть воно скінчиться якимось смішним вироком, але їм вигідна бодай якась судимість Навального, бо тоді йому буде складно балотуватися за нині чинним законодавством в будь-які виборні органи. Їм у будь-якому разі треба стосовно лідерів протестного руху… Олексій же не тільки юрист блискучий, він дійсно антикорупційною діяльністю серйозно займається, і тут: хто з нами бореться, з корупцією? Злочинець! Це ось все система взаємопов’язаних таких речей», – зауважила Олена Лук’янова.

На факт поновлення кримінальної справи щодо «Кировлісу» Олексій Навальний подав скаргу, розгляд якої Басманний суд Москви призначив на 2 серпня. Як написав у своєму мікроблозі сам опозиціонер, скаргу буде розглядати суддя Ірина Скуридина, яка кілька днів тому відмовилася повернути Ксенії Собчак гроші, вилучені при обшуку, пов’язаному з протестами опозиції у травні на Болотній площі.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG