Доступність посилання

ТОП новини

Візи з Туреччиною скасовано. Від цього виграють не лише туристи


Київ – Від 1 серпня вступає в дію Угода про запровадження безвізового режиму між Туреччиною та Україною. Турецька преса називає цей крок позитивним і сподівається, що відтепер побільшає як українських туристів на курортах Чорного та Егейського морів, так і представників українського бізнесу й науковців, котрих цікавить Туреччина. На що ж очікує Україна?

Туреччина – один зі стратегічних партнерів України у Чорноморському регіоні, тож Київ має намір не лише поглиблювати співпрацю з Анкарою, але й розробляти спільні бізнес-проекти, наприклад, в енергетиці, сільському господарстві та у сфері туризму. Не менш корисне для обох держав і створення зони вільної торгівлі. Про це домовились Президенти Туреччини та України під час візиту Віктора Януковича до Анкари у грудні минулого року.

Скасування віз для українців, які мають намір відпочити у Туреччині, у Києві розглядають як практичний крок, що підтверджує позитивну динаміку співпраці між обома державами. Так прокоментував вступ у дію Угоди керівник департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ Олег Волошин.
30 доларів, що їх людина буде економити, для значної частини наших співгромадян це буде істотною економією
Олег Волошин

«Отримати турецьку візу ніколи не було складним завданням, але 30 доларів, що їх людина буде економити, для значної частини наших співгромадян це буде істотною економією. Крім того, це ознака стратегічного діалогу між Україною та Туреччиною», – зазначає Олег Волошин.

Послаблення візового режиму завжди залучають до будь-якої країни додаткові людські потоки, як туристичні, так і бізнесові
Ігор Голубаха
Голова Асоціації туроператорів України Ігор Голубаха погоджується з Волошиним. «Різні послаблення – у тому числі візового режиму – завжди залучають до будь-якої країни додаткові людські потоки, як туристичні, так і бізнесові, – каже він. – У випадку Туреччини, це дійсно збільшить кількість українців, які захочуть там відпочивати».

За даними Асоціації, Туреччина посідає одне з перших місць у рейтингу популярних серед українців туристичних напрямків. «Серед найбільш популярних турецьких курортів – Белек, Мармарис, Анталія, Кемер, Бодрум. Це не просто місця для відпочинку, сюди приїздять, щоб побачити і пам’ятки історії та культури, і сучасну Туреччину», – пояснює Голубаха.

Позитивна «візова історія» Україні конче потрібна

Безвізовий режим, запроваджений між Туреччиною та Україною, став у пригоді і українцям, котрі воліли б потрапити на відпочинок на острови в Егейському морі, що належать Греції. Як нині повідомили в МЗС України, консульства Греції та Туреччини підтвердили: вступ у дію українсько-турецької угоди дозволяє українським туристам без шенгенських віз відпочити на грецьких островах Хілоус, Кос, Лесбос, Родос та Самос.

Як поінформував речник МЗС Олександр Дикусаров, для цього українці мають оформити візову анкету, надати туристичному операторові копію паспорта та одну фотокартку, придбати квиток на паром і забронювати на острові готель (не пізніше, ніж за 24 години до відправлення парому). Зазначений спрощений порядок застосовуватиметься до 8 вересня цього року, поінформував Дикусаров.

Координатор громадської ініціативи «Європа без бар’єрів» Ірина Сушко вважає, що досвід підготовки та підписання Угоди, проведені Україною і Туреччиною, знадобиться українським дипломатам для подальших переговорів із Євросоюзом щодо лібералізації й можливого скасування віз для українців.
На питання віз треба дивитись не лише з точки зору безпеки, але й з точки зору двосторонньої вигоди
Ірина Сушко

Сушко наголошує: «Йдеться у першу чергу про спрощення перетину кордону для туристів. Цей досвід може розглядатись як певний зразок і для країн Євросоюзу, тому що на питання віз треба дивитись не лише з точки зору безпеки, але й з точки зору двосторонньої вигоди. Спрощення візового режиму, як і скасування його, не впливає прямим чином на питання безпеки».

Слід зазначити, що усі опитані експерти висловили сподівання, що переговори України з Євросоюзом з консульських питань мають бути успішними, адже Київ отримав досвід і позитивний результат із тією ж Туреччиною.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG