Доступність посилання

ТОП новини

«Репортери без кордонів» критикують пропозицію запровадити в Україні відповідальність за наклеп


Міжнародна організація «Репортери без кордонів» висловила стурбованість з приводу законодавчої ініціативи народного депутата від Партії регіонів Віталія Журавського щодо запровадження кримінальної відповідальності за наклеп.

Про це йдеться у відкритому листі організації до парламенту України, підписаному генеральним секретарем «Репортерів без кордонів» Олів’є Базієм.

«Понад 10 років тому український парламент декриміналізував наклеп. У січні 2001 року, коли ухвалили новий Кримінальний кодекс, Україна зробила обнадійливий перший крок на шляху до більшого захисту свободи вираження поглядів, що є необхідним для демократичної дискусії», – йдеться у заяві.

Як вважають в організації, законопроект Журавського «є небезпечним кроком назад». «Ми вважаємо, що його прийняття буде серйозним ударом по свободі преси», – наголошують «Репортери без кордонів» і відзначають, зокрема, що покарання, передбачене цим законопроектом, є досить суворим і непропорційним та порушує статтю 10 Європейської конвенції з прав людини.

«Відсутність чіткості у визначенні наклепу, який законопроект описує як «поширення завідомо неправдивих відомостей, що ганьблять честь і гідність іншої особи або підривають його репутацію», викликає побоювання у виникненні зловживань в результаті різних тлумачень. Проти журналістів зможуть порушувати кримінальні справи за публікацію статей про діяльність політиків і впливових бізнесменів. Журналістам загрожуватиме тюремне ув’язнення за публікацію розслідувань, а це ставить під загрозу сам факт функціонування незалежних засобів масової інформації», – йдеться у листі.

Зареєстрований у Раді законопроект регіонала Віталія Журавського передбачає покарання за наклеп у вигляді штрафу в розмірі від 500 до 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправних робіт на термін до одного року.
XS
SM
MD
LG