Доступність посилання

ТОП новини

Криза єврозони несе серйозні ризики для світової економіки – МВФ


Міжнародний валютний фонд попереджає про серйозні наслідки кризи, що поглиблюється в єврозоні, для світової економіки і рекомендує Євросоюзу і надалі урізати бюджетні витрати. Про це йдеться у звіті МВФ про транскордонний вплив п’яти системних світових економік (єврозони, США, Японії, Великобританії та Китаю), оприлюдненому на сайті організації.

Як наголошують у МВФ, глобальна економіка поки що зазнала лише незначних втрат від економічних проблем у єврозоні. У разі погіршення ситуації на ринку цінних паперів і зниження темпів економічного розвитку в єврозоні, аналітики припускають імовірність скорочення її валового внутрішнього продукту на 5% вже у найближчі 2 роки. При цьому американська економіка може скоротитися на 2%, а японська – на 1%.

Згідно з доповіддю МВФ, проблеми фінансового ринку єврозони першочергово матимуть негативний вплив на країни Центральної, Східної та Південно-Східної Європи.

Виходом із кризової ситуації МВФ називає банківський союз, бюджетну інтеграцію, поетапне скорочення бюджетних витрат, а також кредитне стимулювання.
XS
SM
MD
LG