Доступність посилання

ТОП новини

У «Чесно» уточнили, що «критеріям порядності» відповідають лише 2 народних депутати


Критеріями порядності руху «Чесно», за уточненими даними, відповідають лише двоє народних депутатів України – нунсівець Володимир Лановий та б’ютівець Василь Деревляний.

Як повідомив на прес-конференції аналітик організації ЦентрUA Вадим Гудима, експерти «Чесно» вилучили з попереднього переліку «порядних депутатів» б’ютівців Миколу Томенка і Олександра Гудиму. Зокрема, Томенко визнав, що голосував картками інших депутатів, але ще до обрання віце-спікером. А депутат Гудима, за даними «Чесно», перевищив ліміт витрат на авіаперельоти.

Водночас Василь Деревляний оприлюднив свою майнову декларацію, що дало підстави визнати його «добропорядним», розповів Вадим Гудима.

Раніше рух «Чесно» визначив шість критеріїв, за якими оцінював роботу парламентарів: особисте голосування, сумлінне відвідування пленарних засідань та засідань комітетів, непричетність до корупції, прозорість доходів та витрат, незмінність політичної позиції та дотримання прав і свобод громадян. Під час презентації 23 липня всім цим критеріям відповідали лише троє народних депутатів: Лановий, Томенко і Гудима.

Загалом, за даними «Чесно», 424 народні депутати порушують конституційну вимогу щодо особистого голосування, а близько 270 депутатів у той чи інший спосіб причетні до корупції.

Як наголосила координатор руху «Чесно» Тетяна Пектун, головним завданням моніторингу є «очищення наступного складу парламенту від недоброчесних депутатів». «Наша дискусія дуже корисна для влади й особливо для громадян, адже вона порушує, окрім питання, за кого голосувати, ще і питання, як контролювати тих, за кого голосуєш, як контролювати чинну владу і зокрема народних депутатів України», – зазначила вона.
XS
SM
MD
LG