Доступність посилання

ТОП новини

Співачка Мадонна висловила сподівання на милість суду щодо Pussy Riot


Прага – У Москві в перебігу судового слухання у вівторок прокурор попросив суд покарати трьох дівчат із панк-гурту Pussy Riot – Марію Альохіну, Надію Толоконнікову та Катерину Самуцевич – трьома роками ув’язнення. А днем раніше, ввечері американська поп-зірка Мадонна висловила перед концертом у Москві сподівання, що цих дівчат незабаром звільнять. Знаменита співачка також заявила, що підтримує свободу слова і сподівається на милість російських суддів стосовно учасниць панк-гурту.

Захист Pussy Riot на суді виступив у вівторок зі спростуванням прокурорських звинувачень гурту в розпалювані релігійної ворожнечі шляхом хуліганських дій. Адвокати дівчат наполягають на їхньому виправданні судом.

Американська поп-зірка Мадонна висловила в понеділок увечері, перед своїм концертом у Москві, надію, що до ув’язнення трьох дівчат з панк-гурту Pussy Riot справа не дійде.
Впродовж всієї моєї кар’єри я завжди виступала на підтримку свободи самовираження і свободи слова
Мадонна

«Я проти цензури і впродовж всієї моєї кар’єри я завжди виступала на підтримку свободи самовираження і свободи слова. Звичайно, я вважаю, те, що з ними діється, несправедливим. І я надіюсь, що їм не доведеться провести сім років у в’язниці. Це було б трагедією», – наголосила вона.

Митець завжди політично налаштований – Мадонна

Знаменита співачка також заявила у Москві, що для неї важко відокремити дії митця від політичної заангажованості. «Я вважаю, – каже Мадонна, – що мистецтво має бути політичним. Я думаю, що мистецтво – через історію, через історичне мовлення – завжди замислюється над соціальними подіями. Тому для мене важко відокремити ідею бути художником і бути політично налаштованим».

У вівторок Мадонна фактично повторила американським журналістам у Москві, що сподівається «на милість суддів та швидке звільнення дівчат» панк-гурту Pussy Riot. Виступ поп-зірки на захист російського панк-гурту прозвучав після кількох інших гучних заяв відомих на Заході музикантів і співаків із такою ж вимогою. Перед цим свої сподівання на милість російського правосуддя висловили британські музиканти: Піт Тоуншенд, учасники групи Pet Shop Boys – які сподівалися, що їх почує президент Росії, який завітав до Лондона на Олімпіаду минулого тижня.

Володимир Путін, у свою чергу, заявив минулого тижня в Лондоні, що ці три молоді жінки не повинні бути покарані «занадто суворо». Він також додав журналістам, що сподівається на «правильне рішення суду» у справі Pussy Riot.

Обвинувачення заявило у вівторок на суді, що «панк-молебень» Pussy Riot у храмі Христа-Спасителя у Москві носив провокаційний характер, за допомогою чого нібито виконавці висловлювали ненависть і ворожість.

Одним із рядків «панк-молитви» Pussy Riot, яка мала місце у лютому, були слова: «Богородице, Путіна прожени». Із березня обвинувачені перебувають у в’язниці.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG