Доступність посилання

ТОП новини

Янукович пропонує зміни до «мовного закону» – Герман


Ганна Герман, архівне фото
Радник Президента Ганна Герман у низці інтерв’ю повідомила в вівторок, що Віктор Янукович пропонує зміни до суперечливого закону «Про засади державної мовної політики» за підсумками його зустрічі з представниками інтелігенції, які прибули до його кримської резиденції, щоб висловити своє занепокоєння.

Зокрема, за її словами, Президент запропонував у закон «дуже суттєві зміни», а також державну цільову програму розвитку української мови як державної. Він також висунув пропозицію, щоб усі учасники нинішньої зустрічі увійшли до робочої групи, яка буде працювати над цією програмою і вдосконалювати її.

Крім того, до робочої групи, яка буде працювати над внесенням змін, мають увійти і автори закону, народні депутати від Партії регіонів Сергій Ківалов та Вадим Колесніченко, сказала вона в інтерв’ю інтернет-виданню «Українська правда».

Як вважає Герман, після запропонованих Януковичем поправок до закону і пропозиції створити державну цільову програму розвитку української мови цей закон «уже не становить таких загроз, які були до цього рішення Президента».

Він, зокрема, пропонує переголосувати цей закон із його поправками на сесії Верховної Ради у вересні, заявила вона в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

Також із цими президентськими поправками закон «перестає бути таким, що розколює суспільство», сказала вона.

Тому Герман вважає, що Янукович підпише цей закон, а вже потім, у вересні, до нього вноситимуть згадані зміни, уточнила вона в інтерв’ю агентству УНІАН.

Про можливість, що Президент підпише закон і він набуде чинності в нинішньому вигляді, а потім до нього вноситимуть зміни, повідомив Радіо Свобода після зустрічі в вівторок і один із її учасників, письменник Дмитро Стус.

Закон, ухвалений на початку липня голосами 248 депутатських карток за відсутності багатьох із їхніх власників, нині перебуває на підписі у Президента. Він фактично значно розширює сферу застосування російської мови в Україні. За словами критиків, у разі його впровадження це станеться за рахунок української. Опозиція заявляє, що закон був ухвалений із великою кількістю порушень, а, можливо, його ухвалення взагалі сфальсифіковане. Низка відомих культурних діячів і представників інтелігенції теж закликає Президента не підписувати його.
XS
SM
MD
LG