Доступність посилання

ТОП новини

Слідчий комітет Росії: українці допомагали Грузії дискредитувати російських військових


Слідчий комітет Російської Федерації заявляє, що українці під час російсько-грузинської війни 2008 року допомагали Грузії дискредитувати російську армію.

Згідно з повідомленням на сайті відомства, Москва має намір домогтися розслідування цих фактів у Міжнародному кримінальному суді.

У повідомленні йдеться про те, що Слідчий комітет продовжує розслідувати кримінальну справу про події в Південній Осетії в серпні 2008 року.

«Отримані свідчення про те, що до вступу російських військ у Горі та інші населені пункти, розташовані на кордоні з Грузією, з метою пропаганди та введення в оману жителів Грузії та світової спільноти українських найманців переодягли у форму російської армії та з їхньою участю монтували фото- і відеокадри про нібито факти насильства і мародерства російських солдатів щодо мирного населення, що проживає в грузинських селах», – мовиться у повідомленні.

Метою операції, як заявляють у російському Слідчому комітеті, було «створення негативного образу російського солдата». «Трупи загиблих грузинських військовослужбовців переодягали в цивільний одяг, щоб спеціально змонтувати фото-і відеокадри про нібито значні жертви серед мирного населення грузинських сіл», – зазначено також у повідомленні.

МЗС України ці закиди Сдічого комітету Росії поки не прокоментувало.

Сьогодні минає 4 роки з дня початку російсько-грузинської війни. Збройний конфлікт тривав близько місяця. Одним із його наслідків стало визнання Росією самопроголошеної ще на початку 1990-х років незалежності Південної Осетії й Абхазії. Грузія і майже вся міжнародна спільнота донині вважає їх частиною грузинської території. Незалежність цих регіонів визнають лише Росія, Венесуела, Нікарагуа, а також невеликі тихоокеанські острівні держави Науру і Тувалу.
XS
SM
MD
LG