Доступність посилання

ТОП новини

Рух «Чесно» листівками інформуватиме виборців про «порядність» кандидатів у депутати


Олег Рибачук
Рух «Чесно» планує за півтора тижня до виборів розіслати виборцям в усіх регіонах України листівки з інформацією про «порядність» кандидатів на виборах у Раду. Про це Радіо Свобода у Дніпропетровську повідомив представник координаційної ради руху Олег Рибачук.

За його словами, за місяць до виборів дані про відповідність кандидатів критеріям «ЧЕСНО» презентуватимуть на зустрічах у Києві та регіонах, а вже потім розсилатимуть виборцям.

На запитання, скільки листівок рух планує надрукувати та яка їхня вартість, Рибачук відповів, що це «мільйони» і що собівартість однієї листівки, виданої у друкарні, складатиме 1 гривню. Однак координатори руху, сказав він, сподіваються на допомогу волонтерів у роздруковуванні та поширенні цих листівок.

«Ми рахували, мова йде про мільйони листівок, це в межах 5 мільйонів, можливо, більше. Листівки розраховані саме на тих, хто не користується інтернетом, – і сільські, і міські жителі, деякі спальні райони. Це найдорожчий варіант – 1 гривня, але ми не збираємося усе це друкувати в Києві. Я впевнений, що знайдуться бізнесмени, люди, можливо, партійні структури, які добровільно надрукують і розповсюдять. Є можливість через інтернет на кожному робочому місці, навіть в офісі, роздрукувати по 10 листівок. Для нас важливо те, що ці листівки поширюватимуть люди, які зможуть пояснити написане на них», – сказав Олег Рибачук.

Від також зазначив, що експерти «Чесно» загалом мають намір дати оцінку 3-3,5 тисячам кандидатів у депутати, діяльність кожного проаналізують за трьома критеріями: причетність до корупції, причетність до порушення прав людини, декларування доходів.

Раніше у «Чесно» представили результати аналізу роботи 450 народних депутатів. Усім шістьом критеріям «порядності», за даними руху, відповідають лише два народних депутати – нунсівець Володимир Лановий та б’ютівець Василь Деревляний.

Вибори в Україні заплановані на 28 жовтня.
XS
SM
MD
LG