Доступність посилання

ТОП новини

ЄС обіцяє Білорусі «чіткий сигнал» у справі шведського посла


У Брюсселі відбулася дипломатична нарада, на якій обговорювалося питання реакції Європейського Союзу на видворення з Білорусі посла Швеції і закриття шведського посольства.

Голова Комітету з політики і безпеки Європейської Комісії Улоф Скуґ по закінченню наради заявив, що Брюссель готує «чіткий сигнал» для Мінська.

«Ми розглядаємо можливість запровадження санкцій щодо Мінська упродовж наступних кількох місяців. Відома ситуація з політичними в’язнями, репресіями щодо громадянського суспільства та брак демократії в Білорусі є визначальними чинниками щодо обмежень, пов’язаних із цією країною. І, звичайно, останній інцидент з вигнанням шведського посольства також має вплив на те, як ми обговорюємо наші стосунки з Білоруссю», – заявив представник ЄС.

Офіційно Мінськ звинуватив посольство Швеції у «надто активній підтримці прав людини». Також роздратовану реакцію Мінська пояснюють інцидентом за участю шведських громадян, коли легкий літак з шведськими пілотами на борту розкидав над територією Білорусі плюшевих ведмедиків із закликами до пошанування свободи слова і прав людини.
XS
SM
MD
LG