Доступність посилання

ТОП новини

«Воїни життя» закликали владу України сказати: «Ні абортам!»


Міжнародні активісти за заборону абортів в Україні
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:37 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Міжнародні активісти за заборону абортів в Україні

Київ – Українську владу закликають підтримати законопроект щодо заборони абортів. Із такою вимогою близько 20 активістів міжнародного руху «Воїни життя» у п’ятницю пікетували Верховну Раду. При цьому вони подолали понад тисячу кілометрів, збираючи підписи під відповідним зверненням у жителів українських міст. Волонтери наголошують: українок терміново необхідно агітувати народжувати, адже наразі Україна – серед світових лідерів за кількістю абортів. Втім, експерти скептично ставляться до ініціативи ухвалення такого закону. Вони кажуть, що проблему він не вирішить і сприятиме збільшенню кількості нелегальних абортів.

«Україно, стоп абортам! Україна за життя!» – з такими гаслами словацькі, чеські та українські волонтери міжнародного руху «Воїни життя» пікетували у п’ятницю Верховну Раду. Головна мета активістів – закликати жінок народжувати, а українську владу підтримати законопроект щодо заборони абортів. Задля цього волонтери на велосипедах подолали маршрут від Львова до Києва, збираючи підписи під зверненням про це до Президента Віктора Януковича.

Із подібними велопробігами вже знайомі в Австрії, Італії, Польщі та Чехії. Започаткували традицію у Словаччині. Виступаючи проти абортів, волонтери 15 років у різних країнах пікетують із відповідними гаслами лікарні та абортарії, роздають листівки та спілкуються з жінками. І завдяки такій діяльності певні позитивні зміни у розв’язанні проблеми абортів уже помітні, зазначають самі активісти.

«Можемо спостерігати певний ефект від таких акцій. У Словаччині, наприклад, люди змінили своє ставлення до цієї проблеми. Втім, закони, на жаль, ще лишилися такими, як в Україні. І ми маємо звертати увагу на це, адже проблема абортів є не менш важливою, ніж економічні проблеми чи інші проблеми Європейського Союзу», – зазначив у коментарі для Радіо Свобода організатор велопробігу Ян Гудачек.

Невтішне світове лідерство України

Українські ж активісти у такому заході беруть участь уперше. Втім, під час велопробігу українськими містами вони разом зі своїми іноземними колегами не лише провели акції протесту проти абортів, але й здійснили кілька молебнів, зокрема, і в Києво-Печерській Лаврі.

За словами представника міжнародного руху проти абортів в Україні «Воїни життя» Наталії Ярошенко, українські «про-лайф» активісти охоче долучилися до міжнародної ініціативи. Адже, наголошує вона, Україна є одним зі світових лідерів за кількістю абортів, бо нині тут народжується тільки одна з десятьох зачатих дітей.
Якщо ми припинимо вбивати своїх дітей, то в державі всі інші сфери теж можуть покращитися

«Треба відміняти аборти. Доходить до того, що матері кажуть своїм молодим дочкам: «Тобі ще рано народжувати». Ми надіємось, що нас почують депутати. Законопроект про заборону абортів, може, і недосконалий, але ми просимо, щоб його поставили на голосування і далі доопрацьовували цей закон. Якщо ми припинимо вбивати своїх дітей, то в державі всі інші сфери теж можуть покращитися», – наголошує активістка.

Про аборти мають знати і чоловіки

Втім, психолог Наталія Лесенко наголошує: з абортами не варто боротися через законодавчу заборону, адже проблему це не вирішить і лише сприятиме розвиткові підпільної мережі абортаріїв.

«Треба проводити більше профілактичних робіт, починаючи з гінекологічних відділень, де дівчата вперше стають на облік, і у школах. Це потрібно проводити не лише з жінками, але і з чоловіками також. Коли ми у військових частинах проводили лекції проти аборту, вони були шоковані, побачивши абортованих жінок і дітей. Вони плакали», – зазначила експерт.

Наразі ж представництво фонду народонаселення Організації Об’єднаннях Націй в Україні констатує: рівень абортів в Україні нині удвічі більший, ніж у країнах ЄС. Водночас фахівці ООН наголошують: особливу увагу українці повинні звернути на збільшення інвестицій у заходи охорони репродуктивного здоров’я жінок.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG