Доступність посилання

ТОП новини

Клінтон: США і Туреччина розглядають зони заборони польотів у Сирії


Гілларі Клінтон (л) і Ахмет Давутоглу (п) на прес-конференції після їхньої зустрічі у Стамбулі 11 серпня 2012 року
Державний секретар США Гілларі Клінтон, яка перебуває з візитом у Туреччині, заявила в суботу, що Сполучені Штати Америки і Туреччина розглядають можливість запровадити в Сирії зони, в яких буде заборонено польоти авіації сирійської влади, а також вжити інших заходів на підтримку сил повстанців, які воюють із військами влади авторитарного президента Башара аль-Асада.

Після зустрічі з міністром закордонних справ Туреччини Ахметом Давутоглу у Стамбулі вона додала, що Анкара і Вашингтон хочуть, зокрема, розширити операційне планування, щоб допомогти сирійським повстанцям скинути владу Асада.

Вона додала, що можливість запровадити зони заборони польотів авіації сирійської влади над регіонами Сирії, що їх контролюють повстанці, як погодилися обидві країни, потребує наразі «глибшого аналізу».

За словами Клінтон, і США, і Туреччина мають спільну стратегічну мету – «прискорити кінець насильства» і покласти край режимові Асада.

Давутоглу, зі свого боку, закликав міжнародну спільноту вжити рішучих заходів, щоб покласти край гуманітарній кризі в таких містах Сирії, як Алеппо, які перебувають останнім часом під щоденним обстрілом сирійських урядових військ.

У п’ятницю міністр закордонних справ Великої Британії Вільям Гейґ оголосив, що Лондон надасть сирійській опозиції допомогу на суму в 5 мільйонів фунтів, але не у вигляді зброї. Він пояснив це необхідністю шукати шляхи підтримки опозиції після того, як Росія та Китай заблокували рішення щодо Сирії в ООН. А британський прем’єр-міністр Дейвід Камерон додав, що його країна «дуже тісно співпрацює з сирійською опозицією».

Туреччина, яка має з Сирією спільний понад 900-кілометровий кордон, раніше була союзником Башара аль-Асада, але після початку масового придушення протестів проти його влади минулого року стала різко критикувати його владу й закликати посилити міжнародні зусилля, щоб знайти вихід із сирійської кризи. Турецьке керівництво, зокрема, запровадило санкції проти режиму Асада, а також закликало його подати у відставку. Туреччина також закрила своє посольство в Сирії.

За останніми оцінками сирійських правозахисників, які базуються в Лондоні, унаслідок повстання проти влади Асада, яке почалося в Сирії в березні минулого року, і його придушення з усіх сторін конфлікту загинуло вже майже 20 тисяч людей. Це число неможливо перевірити з незалежних джерел.

Запровадження зон, у яких були заборонені польоти авіації владних сил, у Лівії минулого року було одним із вирішальних чинників, які допомогли лівійській збройній опозиції скинути владу диктатора Муаммара аль-Каддафі.
XS
SM
MD
LG