Доступність посилання

ТОП новини

Підсумки олімпіади у Лондоні – 65 відсотків британців, задоволених життям


Лондон – У британській столиці минулої ночі згас олімпійський вогонь. Учасники ігор та глядачі роз’їжджаються додому. Лондонські аеропорти планують упродовж цього тижня вивозити по 200 тисяч пасажирів щоденно.

Українські спортсмени везуть гідно здобуті 20 медалей. Шість із них золоті. Американці традиційно в лідерах, цього разу вони посіли перше місце, але, можливо, найбільш приємна несподіванка – це успіхи господарів Олімпіади – британців.

Британці здобули 65 медалей. 29 із них – золоті. Країна опинилася на третьому місці у таблиці після Сполучених Штатів і Китаю. Прем’єр-міністр Дейвід Камерон заявив, що має чим пишатися.

«Я вважаю, що, аби підсумувати ці ігри, потрібні лише два слова: «Британія виконала». Ми показали світові свою сутність. Ми нагадали собі, на що ми здатні, і ми підтвердили, що британську команду ніколи не можна списувати з рахунку. Ідея, що усі британці були членами національної команди, можливо, і лунає як рекламне гасло, але воно виявилася дивовижно правдивим», – похвалявся Камерон.

Британське піднесення

Рік тому в такі ж теплі серпневі дні Лондон був у міжнародних новинах через заворушення, пожежі, грабування крамниць і сутички молоді з поліцією. Олімпіада ж показала Лондон і Велику Британію як місце, де люди вміють розважатися і змагатися.

Преса країни сьогодні пише, що понад два тижні олімпіади підвищили кількість задоволених життям британців до 65 відсотків.

Тоні Блер, який був прем’єр-міністром, коли 2005 року Лондон виборов право бути господарем Олімпіади-2012, тепер каже, що ігри були блискучі. В інтерв’ю британському радіо він наголошував на потребі скористатися атмосферою успіху.
Як зберегти дух дивовижно успішної олімпіади і використати настрій та налаштованість на майбутнє навіть поза спортом?
Тоні Блер

«Є специфічне питання, яке полягає у тому, як зберегти цю спортивну вправність і наголос на спорті? Але навіть більш загальне питання таке: як зберегти дух дивовижно успішної олімпіади і використати настрій та налаштованість на майбутнє навіть поза спортом?» – запитує Тоні Блер.

Це, напевне, буде нелегким завданням. Навіть серед піднесеного святом Олімпіади настрою 72 відсотки британців вважають, що найближчі перспективи для економіки країни негативні. Британський національний банк скоротив прогноз економічного зростання на найближчу перспективу до нуля відсотків.

Починати треба зі школярів

Уряд у Лондоні наголошує на позитиві, і зараз одне з рішень, яке обговорюють, полягає в тому, що фінансування олімпійських чи так званих елітних видів спорту буде збережене на теперішньому, досить високому рівні – принаймні, до часу олімпіади у Ріо-де-Жанейро 2016 року.

Далекоглядніші політики та оглядачі наголошують на тому, що більше грошей треба вкладати, насамперед, в уроки фізкультури у початкових школах, де не лише формуються майбутні медалісти, але й закладають основи здорового способу життя суспільства.

Тим часом для Лондона олімпійську атмосферу ще зберігатимуть параолімпійські змагання, які розпочнуться 29 серпня.
XS
SM
MD
LG