Доступність посилання

ТОП новини

Опозиція оскаржує відмову зареєструвати Тимошенко і Луценка


Об’єднана опозиція «Батьківщина» повідомила в понеділок, що оскаржила рішення Київського апеляційного адміністративного суду, який відмовився дозволити реєстрацію Юлії Тимошенко і Юрія Луценка кандидатами на народних депутатів.

Як мовиться в повідомленні, в апеляційній скарзі, яку від імені Об’єднаної опозиції подав до Вищого адміністративного суду її представник у Центральній виборчій комісії Руслан Князевич, стверджується, що суд при вирішенні справи не застосував положення Конституції, які є нормами прямої дії.

Зокрема, скарга посилається на те, що стаття 76 Конституції накладає обмеження лише на обрання до Верховної Ради громадянина, який має не погашену і не зняту судимість, але не на його реєстрацію. Обмеження щодо судимості мають застосовуватися лише до особи, щодо якої ухвалюється рішення про її обрання депутатом, адже завжди існує ймовірність, що протягом виборчого процесу, який триває понад три місяці, судимість з особи може бути знята, погашена або взагалі винесений виправдувальний вирок судом касаційної інстанції, наголошує опозиція.

Київський апеляційний адмінсуд відмовився в суботу задовольнити позов партії «Батьківщина», яка, виступаючи від імені Об’єднаної опозиції «Батьківщина», вимагала скасувати рішення ЦВК не реєструвати Тимошенко і Луценка. При цьому суд, як і раніше ЦВК, послався на чинний закон про вибори, за яким особи, які засуджені або мають непогашену судимість, не можуть бути не тільки обрані до Верховної Ради, але і висунуті на кандидатів для участі в виборах.

Центрвиборчком минулої середи зареєстрував партійний список партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», за яким балотується вся Об’єднана опозиція, без лідера партії, колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, яка мала бути в списку першою, і без п’ятого номера списку Юрія Луценка, колишнього міністра внутрішніх справ, лідера партії «Народна самооборона». Того ж дня ЦВК окремим рішенням відмовила Тимошенко і Луценкові в реєстрації.
XS
SM
MD
LG