Доступність посилання

ТОП новини

Працівники консульства Польщі в Луцьку допомагали торгувати людьми – прикордонники


Образок Луцька
У Державній прикордонній службі України повідомили в середу про ліквідацію в результаті спільної роботи українських та іноземних правоохоронців каналу торгівлі людьми, в якому були залучені співробітники консульства Польщі в Луцьку, відкликані днями.

За інформацією прес-служби прикордонного відомства, яку наводить агентство «Інтерфакс-Україна», наприкінці 2011 року оперативні підрозділи Луцького прикордонзагону спільно з представниками СБУ та МВС у Волинській області отримали первинну інформацію про функціонування каналу вербування та вивезення українських жінок до Німеччини з метою сексуальної експлуатації.

Під час перевірки діяльності каналу і розроблення злочинного угруповання було встановлено, що вивезення українок за кордон здійснювалося з використанням шахрайських схем і зв’язків у консульстві Польщі в Україні в Луцьку, де оформлялися візи для виїзду до країн Шенгенської зони, розповіли в прикордонній службі.

За цим повідомленням, подальша спільна робота правоохоронців дала змогу повністю задокументувати протиправну діяльність міжнародного злочинного угруповання.

Зокрема, на початку липня минулого року під час спроби вивезти за кордон чергову групу українок у пункті пропуску «Ягодин-авто» на кордоні з Польщею затримали одного з головних організаторів угруповання, громадянина Німеччини, та його спільницю, громадянку України.

На підставі наявних матеріалів слідчий орган УМВС України у Волинській області порушив стосовно затриманих кримінальну справу за статтею Кримінального кодексу «торгівля людьми». Затриманих засуджено до двох та півтора року позбавлення волі, наприкінці липня цього року цей вирок набув чинності.

У Держприкордонслужбі також повідомили, що під час слідства встановлено, що це угруповання діяло упродовж 2010–2011 років. За цей період зловмисникам вдалося вивезти за кордон понад 20 українських жінок віком 18–25 років, яких використовували як повій у німецьких борделях.

У перебігу цієї операції, за інформацією прикордонного відомства, українські правоохоронці обмінювалися інформацією з німецькими колегами. Матеріали, які надала українська сторона, підштовхнули спецслужби Німеччини до проведення спільних поліцейських рейдів, під час одного з яких у борделі «Едем» у місті Бернау було виявлено українських жінок, яких насильно утримували й примушували займатися проституцією.

Подальша перевірка даних встановила, що всі українки отримали візу в польському консульстві в Луцьку за підробленими запрошеннями, причому ці візи навіть не заносили до загального реєстру.

У прикордонній службі також повідомили, що після проведення низки заходів і отримання доказів спецслужби Німеччини та Польщі розпочали перевіряти діяльність польського консульства в Луцьку.

Це й призвело до того, що днями було звільнено працівників цього консульства, зокрема, й генерального консула Польщі в Луцьку, розповіли в Державній прикордонній службі.

Тим часом в УМВС Волинської області ще два тижні тому стверджували, що не мають ніякої інформації про можливі зловживання у польському консульстві в Луцьку.
XS
SM
MD
LG