Доступність посилання

ТОП новини

Правозахисники засуджують визнання в Росії вини Pussy Riot


Фото з акції на підтримку Pussy Riot біля суду в Москві 17 серпня 2012 року
Міжнародна правозахисна організація Amnesty International різко скритикувала в п’ятницю рішення суду в Москві визнати трьох учасниць російського жіночого феміністського панк-гурту Pussy Riot винними в кримінальному злочині хуліганства на ґрунті релігійної ненависті.

Як заявили в організації, яка раніше визнала Марію Альохіну, Катерину Самуцевич і Надію Толоконнікову в’язнями сумління, рішення суду є намаганням змусити їх замовкнути.

Так само Організація з безпеки і співпраці в Європі після визнання вини учасниць Pussy Riot попередила про небезпечну тенденцію до згортання свободи висловлювання в Росії.

У цій організації, одним із головних завдань якої є захист прав людини, заявили, що таке згортання не можна виправдовувати звинуваченнями в хуліганстві і релігійній ненависті, і висловлювання, які б вони не були провокаційні, сатиричні чи гострі, не можна обмежувати чи придушувати, і ні за яких обставин за висловлювання не можна ув’язнювати.

Обидві заяви пролунали після того, як Хамовницький районний суд Москви визнав Марію Альохіну, Катерину Самуцевич і Надію Толоконнікову винними в хуліганстві на ґрунті релігійної ненависті, але ще до того, як цей суд оголосив їм вирок: по два роки позбавлення волі в колонії загального режиму кожній.

Як заявила суддя Марина Сирова, вони «ретельно спланували» свою акцію 21 лютого в храмі Христа-Спасителя в російській столиці, яку гурт назвав «панк-молебнем», спробувавши проспівати пісню протесту зі словами, зокрема, «Богородице-Діво, Путіна прожени!».

На думку судді, саме задля цієї акції й був створений сам гурт Pussy Riot, деякі з учасниць якого «переховуються від слідства». В акції взяли участь, як видно на відеозапису, не менш як шість учасниць гурту в масках, але наступними днями й тижнями після того виступу змогли затримати тільки трьох.

Зокрема, за словами судді, мотивом для «релігійної ненависті» були феміністські погляди підсудних.

За повідомленням кореспондента Радіо Свобода, до вироку ввійшли й свідчення тих осіб, які самі не були в храмі в час акції, а лише бачили в інтернеті змонтований пізніше відеоролик «панк-молебню».
XS
SM
MD
LG