Доступність посилання

ТОП новини

Учасниці Pussy Riot не проситимуть помилування – адвокати


Катерина Самуцевич, Марія Альохіна і Надія Толоконнікова (л—р) у скляній клітці в залі суду в Москві 17 серпня 2012 року
Учасниці російського жіночого феміністського панк-гурту Pussy Riot, засуджені в п’ятницю в Москві, не проситимуть помилування, заявив їхній адвокат Микола Полозов.

За його словами, вирок їм буде оскаржений у суді вищої інстанції.

У п’ятницю в столиці Росії Москві Хамовницький районний суд визнав Марію Альохіну, Надію Толоконнікову і Катерину Самуцевич винними в хуліганстві на ґрунті релігійної ненависті і оголосив їм вирок: по два роки позбавлення волі в колонії загального режиму кожній.

Як заявила суддя Марина Сирова, вони «ретельно спланували» свою акцію 21 лютого в храмі Христа-Спасителя в російській столиці, яку гурт назвав «панк-молебнем», спробувавши проспівати пісню протесту зі словами, зокрема, «Богородице-Діво, Путіна прожени!».

На думку судді, саме задля цієї акції й був створений сам гурт Pussy Riot, деякі з учасниць якого «переховуються від слідства». В акції взяли участь, як видно на відеозапису, не менш як шість учасниць гурту в масках, але наступними днями й тижнями після того виступу змогли затримати тільки трьох.

Зокрема, за словами судді, мотивом для «релігійної ненависті» були феміністські погляди підсудних.

За повідомленням кореспондента Радіо Свобода, до вироку ввійшли й свідчення тих осіб, які самі не були в храмі в час акції, а лише бачили в інтернеті змонтований пізніше відеоролик «панк-молебню».

Рішення суду вже викликало різку критику правозахисників.
XS
SM
MD
LG