Доступність посилання

ТОП новини

Країни Америки закликають Британію й Еквадор до діалогу через Ассанжа


Джуліан Ассанж виступає з балкону посольства Еквадору в Лондоні, оточеного поліцією, 19 серпня 2012 року
Міністри закордонних справ країн-членів Організації американських держав закликали в п’ятницю Велику Британію і Еквадор продовжити діалог у справі засновника проекту WikiLeaks Джуліана Ассанжа, який нині переховується в посольстві Еквадору в Лондоні і якому Еквадор надав притулок.

На позачерговому засіданні в штаб-квартирі організації в Вашингтоні у США, скликаному на прохання Еквадору, міністри також висловили цій країні «солідарність і підтримку» щодо захисту принципу недоторканності дипломатичних приміщень і територій.

Днями таку солідарність уже висловлювали міністри закордонних справ країн Латинської Америки.

У Великій Британії існує закон, за яким дипломатичний статус іноземного представництва, що надає йому недоторканність, може бути тимчасово скасований. Еквадор побоюється, що Британія може вдатися до нього, щоб силою вивести Ассанжа з еквадорського посольства в Лондоні.

Велика Британія наголошує, що має намір будь-що виконати рішення судів про екстрадицію Ассанжа до Швеції і затримає його, як тільки він опиниться поза межами посольства.

Еквадор минулого тижня оголосив, що задовольняє прохання Ассанжа про притулок. Джуліан Ассанж, громадянин Австралії, майже два місяці тому попросив притулку в Еквадору й відтоді переховується в його посольстві в Лондоні після того, як Верховний суд Великої Британії остаточно відхилив усі спроби зупинити його екстрадицію до Швеції, де його звинувачують у сексуальних злочинах.

Сам засновник WikiLeaks, затриманий у Великій Британії за шведським ордером іще в грудні 2010 року, вважає себе невинним, а своє переслідування – політично мотивованим. Він також стверджує, що Швеція може далі видати його до США, де його, в свою чергу, можуть засудити до смертної кари через його публікації.

Попередніми кількома роками сайт WikiLeaks, заснований і координований Ассанжем, опублікував сотні тисяч таємних документів різноманітних відомств США, в першу чергу Пентагону й Держдепартаменту, а також численні конфіденційні документи, що стосуються інших країн.

Організація американських держав об’єднує всі 35 країн обох американських континентів.
XS
SM
MD
LG