Доступність посилання

ТОП новини

Янукович не робить ніяких реальних спроб знайти вихід із ситуації з Тимошенко – Тейшейра


Жозе Мануель Пінту Тейшейра
Жозе Мануель Пінту Тейшейра
Президент України Віктор Янукович не робить ніяких реальних спроб знайти вихід із ситуації з екс-прем’єр-міністром Юлією Тимошенко. Про це в інтерв’ю «Українській правді» заявив посол Євросоюзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра.

Він нагадав, що коли Янукович був обраний на пост Президента, він заявив про те, що хоче встановити вертикаль влади для того, щоб «зупинити помаранчевий безлад», і для того, щоб у Президента, парламенту, уряду були чіткі обов’язки і чітка відповідальність.

За його словами, після того, як в Україні безрезультатно побували представники Європарламенту Ельмар Брок і Ганнес Свобода, настав певний період, коли Європейський Союз ухвалив рішення не робити ніяких рухів у напрямку України. Було заплановано саміт на грудень минулого року, і в ЄС існувала частина людей, які говорили, що цей саміт не повинен був проводитися в Україні, але так само була частина людей, які підтримували проведення саміту.

«Потім на початку грудня в Україні побував комісар Фюле, і знову з`явилося очікування, особливо після того, як він зустрівся з Юлією Тимошенко, що рішення може бути знайдено. Саміт Україна-ЄС також відбувся у контексті таких сподівань. Але після цього ми побачили цілу лавину повідомлень про порушення нових справ проти Тимошенко. Сьогодні йдеться про п’яту чи шосту справу. І ми бачимо, що насправді не робиться жодних реальних спроб для того, щоб знайти якесь рішення», – сказав посол ЄС.

Представники ЄС неодноразово висловлювали стурбованість рішеннями українських судів щодо опозиційних лідерів – Юлії Тимошенко та Юрія Луценка, а також тим, як це вплине на заплановані на жовтень вибори до Верховної Ради України та на стосунки України та Європи.
XS
SM
MD
LG