Доступність посилання

ТОП новини

МЗС: хай думка Тейшейри хвилює Кабо-Верде


Жозе Мануел Пінту Тейшейра, архівне фото
Жозе Мануел Пінту Тейшейра, архівне фото
Думка голови представництва Європейського Союзу в Україні Жозе Мануела Пінту Тейшейри не хвилює владу України, бо дипломат обіймає цю посаду останні дні, заявили в четвер у Міністерстві закордонних справ із приводу інтерв’ю посла стосовно справ колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко й інших опозиційних лідерів.

Директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин заявив, як його цитує агентство «Інтерфакс-Україна», що для України Жозе Мануел Пінту Тейшейра, «власне кажучи,… вже не є послом Європейського Союзу в Україні, тому його думка, радше, має хвилювати Республіку Острови Зеленого Мису» (представник МЗС використав тут застарілу і вже багато років не вживану назву Республіки Кабо-Верде на заході Африки, послом ЄС до якої невдовзі їде Тейшейра).

Волошин нагадав, що «Тейшейра залишить Україну до кінця тижня, і вже наприкінці тижня для виконання завдань посла Євросоюзу в Україні прибуває цілком інша людина» (дипломат із Польщі Ян Томбінський).

За словами представника МЗС, «як правило, в дипломатичній практиці посли, які перебувають у тому статусі, в якому перебуває пан Тейшейра,… не дають резонансних інтерв’ю і не дають гучних оцінок становищу в країні, в якій вони добувають буквально останні дні».

У четвер інтернет-видання «Українська правда» оприлюднило інтерв’ю з Жозе Мануелом Пінту Тейшейрою, в якому той, серед іншого, заявив, що Президент Віктор Янукович не робить ніяких реальних спроб знайти вихід із ситуації з Юлією Тимошенко, а також коментував розвиток політичного становища в Україні і її відносини з ЄС.

Влада України вже не вперше достроково «позбавляє» Тейшейру статусу посла Євросоюзу. Зокрема, ще в червні, коли вже було відомо про майбутню ротацію послів ЄС, він повідомляв, що у владі йому заявляли, що він «уже не посол».

Тейшейра за чотири роки свого перебування на посаді багато разів різко критикував дії української влади – і попередньої, і нинішньої.

На четвер Жозе Мануел Пінту Тейшейра ще є головою представництва ЄС в Україні. Його останній день на цій посаді – п’ятниця, 31 серпня. З 1 вересня представництво очолить Ян Томбінський.
XS
SM
MD
LG