Доступність посилання

ТОП новини

Мітт Ромні майже догнав у рейтингах Барака Обаму


Руслан Петричка, Голос Америки

Тампа – У Сполучених Штатах завершився з’їзд Республіканської партії, який висунув Мітта Ромні кандидатом на посаду Президента США. Кандидатом на віце-президента з’їзд затвердив Пола Раяна. Республіканцям вдалося підійти до фіналу змагання за Білий дім згуртованими. Ромні майже догнав у рейтингах Барака Обаму, хоча серед деяких категорій виборців його відставання є суттєвим.

Після останнього дня з’їзду можна зробити деякі висновки про те, з чим Республіканська партія збирається йти на вибори проти Барака Обами.
По-перше, республіканцям вдалося подолати наслідки складних праймериз та підійти до фіналу змагання за Білий дім згуртованими та зарядженими на перемогу. Мітт Ромні майже наздогнав у рейтингах Барака Обаму. Щоправда у деяких ключових штатах та серед певних категорій виборців він відчутно поступається чинному президенту.

За цих десять тижнів, що залишилися до виборів він мусить зменшити відставання від Обами серед жінок-виборців, яке зараз становить 15-20 відсотків. У цьому йому може допомогти дружина – Енн, яка тепер постійно супроводжує його під час кампанії. Вона блискуче виступила під час з’їзду і, за оцінками оглядачів, добре сприймається жіночою аудиторією.

Також Ромні програє Обамі серед виборців молодого покоління. Зменшити цей розрив він розраховує за допомогою свого віце-президента – Пола Раяна. Йому 42 роки, він одного віку зі старшим сином Міта Ромні, й, як виглядає, здатний спілкуватися з молодими виборцями їхньої мовою.

Складніше йому буде змагатися за голоси афроамериканців та латиноамериканців. Понад 70 відсотків афроамериканців і переважна більшість латиноамериканців віддають сьогодні перевагу Обамі. Скоротити це відставання буде не легко. Під час з’їзду республіканці не запропонували переконливих рішень, яким чином вони збираються долати цей розрив.

Головний козир Ромні – економіка

Головним козирем Мітта Ромні під час цієї кампанії буде економіка. Понад восьмивідсоткове безробіття і надто повільні темпи економічного відновлення подаватимуться як провал політики президента.

У міжнародній політиці Мітт Ромні балотуватиметься під гаслом відновлення Америки як сили номер один у світі. Він відстоює жорстку позицію щодо Росії та Китаю і хоче посилювати збройні сили, як гарантію майбутньої безпеки США.

Наступного тижня свій з’їзд проведе Демократична партія США. Там ми дізнаємося, які відповіді підготувала на стратегію Мітта Ромні й Пола Раяна команда Барака Обами і Джо Байдена.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG