Доступність посилання

ТОП новини

Національний екзит-пол у день виборів коштуватиме 170 тисяч доларів


Ірина Бекешкіна
Ірина Бекешкіна
Близько 170 тисяч доларів коштуватимуть опитування у день виборів у рамках національного екзит-полу. Про це повідомляють представники консорціуму «Національний екзит-пол 2012».

«Це дуже великий розгалужений проект. Опитування в день виборів на 400 виборчих дільницях коштує приблизно 130 тисяч доларів. Але є ще передвиборчі опитування, післявиборче опитування, опитування на 2 мажоритарних дільницях, це ще приблизно по 20 тисяч доларів», – зазначає директор фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна.

Саме ж фінансування здійснюватиметься міжнародними донорами, зокрема міжнародним фондом «Відродження», програмою Matra Посольства Королівства Нідерландів в Україні, Національним Фондом підтримки демократії (США).

Під час проведення національного екзит-полу планується опитати близько 16 з половиною тисяч виборців на 300 виборчих дільницях. До цього організатори залучать близько 700 інтерв’юерів, а також міжнародні спостерігачі з Великобританії, Польщі та Росії.

Водночас для нагляду за проведенням екзит-полу створено спеціальну наглядову раду з 12 експертів, її очолив голова ради громадської аналітичної організації «Лабораторія законодавчих ініціатив» Ігор Когут.

Окрім фонду «Демократичних ініціатив» імені Ілька Кучеріва, до консорціуму «Національний екзит-пол 2012» увійшли Київський міжнародний інститут соціології та Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова.

Вперше національний екзит-пол фонд «Демократичні ініціативи» провів в Україні у 1998 році.
XS
SM
MD
LG