Доступність посилання

ТОП новини

Торговельні війни: Росія та Україна міряються бамперами


Київ – Український уряд може запровадити нові мита на російські автомобілі. Про це заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров. За його словами, це може стати відповіддю на так званий утилізаційний збір на транспорт українського виробництва, який з початку вересня запровадив уряд Росії. Експерти не вважають такі дії Москви несподіваними і прогнозують продовження торговельних воєн. Між тим, вже зараз російські автомобілі за обсягами продажів в Україні поступаються транспорту інших виробників.

У разі введення Україною збору на майбутню утилізацію автомобілів, аналогічного тому, який запровадила Росія для іноземного автопрому, російські автомобілі подорожчають на тисячу доларів, а їхні виробники втратять український ринок. Про це заявив прем’єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі зі студентами Київського національного університету будівництва і архітектури.

Якщо і ми теж на російські машини введемо якусь плату за утилізацію, то автомобілі, які приходять на наш ринок з Росії, будуть коштувати на тисячу доларів дорожче
Микола Азаров
«Росіяни запровадили такий утилізаційний збір з першого вересня. Якщо і ми теж на російські машини введемо якусь плату за утилізацію, то автомобілі, які приходять на наш ринок з Росії, будуть коштувати на тисячу доларів дорожче, і українці не будуть їх купувати. Санкції у торгівлі – вони двосічні. Тому захищати свій товар на зовнішніх ринках треба єдиним способом – підвищенням конкурентоздатності», – сказав Азаров.

За оцінкою українського прем’єра, із введенням Росією з 1 вересня утилізаційного збору на автомобілі українські легкові автомобілі на російському ринку подорожчають в середньому на 600-1000 доларів.

Автомобільний експерт Олексій Мочанов вбачає у новому російському миті не економічну доцільність, а ігри «у старшого і молодшого брата». За його словами, Україні було би бажано уникати торговельної війни, але, попри це, уряд має адекватно відреагувати на російське мито, вважає Олексій Мочанов.

Не особливо сприймають росіяни наш автопром, як конкурента. Просто це зайва нагода показати хто в домі господар, вдарити по носі й показати, що старший брат чимось незадоволений
Олексій Мочанов
«Нам важко оцінювати роботу наших автозбиральних підприємств як повноцінний автопром. Попри це, найбільше ненавидять зазвичай сусідів. Не особливо сприймають росіяни наш автопром як конкурента. Просто це зайва нагода показати хто в домі господар, вдарити по носі й показати, що старший брат чимось незадоволений. Сьогодні машини, завтра – сметана, післязавтра – інші товари. Ми ніяк не знайдемо спільної мови, і постійно перебуваємо у стані міряння піс…ми, капотами, в даному разі», – наголошує Олексій Мочанов.

Росія ввела утилізаційний збір на імпортовані в країну транспортні засоби, який найбільше торкнувся українських автівок. Український Кабмін, зі свого боку, має намір підготувати проект угоди з Росією, який обумовлює умови незастосування утилізаційного збору для колісних транспортних засобів, які надходять з України.

Експерт радить застосувати проти російського мита механізми СОТ

У цій ситуації в України є два шляхи: зробити дзеркальні кроки щодо російських автівок або ж домовлятися, вважає заступник генерального директора Центру Разумкова Валерій Чалий.

Треба або запровадити дзеркальні мита на російські автівки, або ж домовлятися про скасування ввізного мита на українські
Валерій Чалий
«Факт інтеграції з Росією, а підписання угоди про зону вільної торгівлі з СНД є етапом такої інтеграції, не вирішує проблеми торговельних воєн, хоча про це говорили українські урядовці на всіх рівнях, – пригадує експерт. – Виникають питання, на які треба реагувати адекватно. Україна мала б застосовувати у цій ситуації механізми Світової організації торгівлі, які вона вже успішно використовувала. Ідеться про те, що треба або запровадити дзеркальні мита на російські автівки, або ж домовлятися про скасування ввізного мита на українські».

Між тим, на ринку легкових автомобілів України російські виробники поступилися іноземним. За обсягами продажів минулого літа перші три місця посіли корейські, японські та українські машини. Тоді як у сегменті вантажівок і автобусів російський виробник ГАЗ наразі залишається у першій трійці.
  • Зображення 16x9

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG