Доступність посилання

ТОП новини

Рада ухвалила закон про засади протидії дискримінації


Верховна Рада ухвалила в цілому Закон України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні». За ухвалення відповідного рішення проголосували 240 народних депутатів із 341 зареєстрованого в сесійній залі.

Закон визначає дискримінацію як рішення, дії або бездіяльність, спрямовані на обмеження або привілеї щодо особи чи групи осіб за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, сімейного та майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками, якщо вони унеможливлюють визнання і реалізацію на рівних підставах прав і свобод людини та громадянина.

Не вважаються дискримінацією дії, які не обмежують права та свободи інших осіб і не створюють перешкод для їх реалізації, а також не надають необґрунтованих переваг особам та/або групам осіб за їх певними ознаками, щодо яких застосовуються позитивні дії, а саме спеціальний захист з боку держави окремих категорій осіб, які потребують такого захисту; здійснення заходів, спрямованих на збереження ідентичності окремих груп осіб, коли такі заходи є необхідними; надання пільг та компенсацій окремим категоріям осіб у випадках, передбачених законом; встановлення державних соціальних гарантій окремим категоріям громадян; особливі вимоги, передбачені законом, щодо реалізації окремих прав осіб.

Згідно з законом, особа, яка вважає, що стосовно неї було застосовано дискримінацію, має право звернутися із скаргою до уповноваженого Верховної Ради з прав людини та/або до суду. Особа має право на відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданих їй унаслідок дискримінації.
XS
SM
MD
LG