Доступність посилання

ТОП новини

У НАТО глибоко занепокоєні помилуванням в Азербайджані вбивці вірменина


Андерс Фоґ Расмуссен під час візиту до Єревана 6 вересня 2012 року
Андерс Фоґ Расмуссен під час візиту до Єревана 6 вересня 2012 року
Генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен заявив сьогодні в перебігу візиту до Вірменії, що глибоко стурбований помилуванням в Азербайджані засудженого до довічного ув’язнення за вбивство вірменина.

В інтерв’ю Радіо Азатутюн, вірменській службі Радіо Свобода, в Єревані він заявив, що вбивство, яке сталося 2004 року в Угорщині, є жахливим злочином, і його не можна героїзувати.

За словами Расмуссена, завтра в перебігу його перебування в Баку він порушить це питання і з керівництвом Азербайджану.

Інцидент із помилуванням азербайджанця, якого Будапешт передав Баку для відбування подальшого покарання, вже привів до припинення дипломатичних і міжпарламентських відносин між Вірменією й Угорщиною, а дії Азербайджану викликали широку міжнародну критику.

Минулої п’ятниці президент Азербайджану Ільгам Алієв помилував і звільнив від відбування довічного покарання азербайджанського офіцера Раміля Сафарова, засудженого в Угорщині до довічного ув’язнення за вбивство офіцера з Вірменії Ґурґена Марґаряна, відразу після його прибуття до Баку, а наступного дня міністр оборони надав помилуваному лейтенантові звання майора, підвищивши його таким чином відразу на три ранги.

Угорщина вже заявляла, що передала засудженого до його країни тільки після того, як отримала тверді гарантії Міністерства юстиції Азербайджану, що довічний вирок буде виконаний.

В Угорщині суд засудив 2006 року азербайджанського офіцера Раміля Сафарова до довічного ув’язнення з можливістю умовно-дострокового звільнення не раніше як через 30 років. Суд визнав його винним у вбивстві вірменського офіцера Ґурґена Марґаряна під час їхнього спільного перебування на курсах англійської мови, організованих в Угорщині за програмою НАТО «Партнерство задля миру» 2004 року. Сафаров заявляв, що зарубав Марґаряна уві сні сокирою «з мотиву національної ненависті», а саме через те, що той «образив азербайджанський прапор».

Відносини Вірменії й Азербайджану напружені історично, а останніми десятиліттями ця напруженість особливо висока через проблему Нагірного Карабаху.
XS
SM
MD
LG