Доступність посилання

ТОП новини

НБУ просить уряд швидше домовлятися з МВФ


Київ – Нацбанк України закликає уряд відновити співпрацю з МВФ, щоб мати резерви на випадок нестабільності на світових ринках, пояснюють в НБУ. Віце-прем’єр Сергій Тігіпко запевняє, що курс гривні зростатиме. Представники опозиції очікують девальвації, яку вони пов’язують зі штучним стримуванням гривні та зростанням державного боргу. Експерти наголошують, що на українську валюту діють різні чинники, одні з яких її зміцнюють, а інші – штовхають донизу.

Нацбанк закликає уряд відновити програму співпраці з Міжнародним валютним фондом, яка передбачала кредит на суму 15,5 мільярдів доларів США, але була призупинена у 2011 році.

Голова Ради НБУ Ігор Прасолов наголосив, що позики МВФ – це найдешевші гроші, які може знайти Україна, як резерв на випадок нестабільності світових фінансових ринків. Але уточнив, що нині держава може обійтися без кредитів.

Виконавчий директор фонду Блейзера Олег Устенко вважає, що пожвавлення співпраці з МВФ, місія якого нещодавно відвідувала Україну, стало б позитивним сигналом для інвесторів, а відтак сприяло б притоку іноземного капіталу, позитивному платіжному балансу та зміцненню гривні. Утім, вважає експерт, навіть без позик МВФ економічна ситуація сприяє стабільності гривні.

Економіка зростає, дефіцит бюджету зменшується до 3,5% від ВВП. Це більше, ніж ми обіцяли МВФ, але зменшення все одно є суттєвим
Олег Устенко
«Цього року Україна отримає близько 4 мільярдів доларів іноземних інвестицій, менше ніж торік, але досить суттєво. Великим є рівень перерахунку валюти від українських трудових мігрантів, близько 4,5 мільярдів доларів за рік. Економіка зростає, дефіцит бюджету зменшується до 3,5% від ВВП. Це більше, ніж ми обіцяли МВФ, але зменшення все одно є суттєвим», – наголосив Олег Устенко.

Він також зазначив, що українські золотовалютні резерви перевищують 30 мільярдів доларів. Отже, їх вистачить на багато місяців валютного дефіциту. Серед чинників, які зменшують фінансову стабільність, експерт називає штучне стримування коливань курсу гривні, та дефіцит у бюджеті «Нафтогазу», який перевищив один відсоток від ВВП.

Тігіпко закликав українців продавати валюту

Віце-прем’єр Сергій Тігіпко запевняє, що курсу 9-10 гривень за долар не буде.

Той, хто зараз встигне продати валюту, той заробить. Той, хто купить валюту, той втратить. Ситуація ще продовжиться буквально 2-3 дні
Сергій Тігіпко
«Хочу сказати всім людям, які так чи інакше реагують на ситуацію на фінансовому ринку: той, хто зараз встигне продати валюту, той заробить. Той, хто купить валюту, той втратить. Ситуація ще продовжиться буквально 2-3 дні, тому що я знаю, які важелі є у Нацбанку і я знаю макроекономічні показники», – заявив урядовець.

Думки влади і опозиції щодо курсу гривні розділилися

Підстав для падіння гривні немає, крім політичних спекуляцій, таку думку висловив Радіо Свобода депутат-регіонал Владислав Лук’янов.

Напередодні виборів зростає невизначеність, і частина людей роблять невигідні для них фінансові кроки. Це повторюється впродовж останніх 5-6 виборчих перегонів
Владислав Лук’янов
«Нема жодних об’єктивних підстав для змін на валютному ринку. Просто напередодні виборів зростає невизначеність, і частина людей роблять невигідні для них фінансові кроки. Це повторюється впродовж останніх 5-6 виборчих перегонів. Така собі українська фінансово-політична традиція».

Натомість депутат від БЮТ Ігор Єресько наголошує, що помилки чинної влади створили серйозні підстави для девальвації гривні.

Гривня не могла б довго протриматися у вузькому коридорі, який створив НБУ. Відбувається емісія, не підкріплена економічним зростанням
Ігор Єресько
«Гривня не могла б довго протриматися у вузькому коридорі, який створив НБУ. Відбувається емісія, не підкріплена економічним зростанням. Її обсяги точно не назву, бо їх тримають у таємниці. Однак за моїми розрахунками, ідеться про мільярди гривень. Емісію використовують для збільшення соціальних виплат», – заявив Радіо Свобода депутат.

Коливання курсу гривні, які спостерігалися упродовж останніх днів, спричинили певний ажіотаж. Так в обмінниках Києва та інших великих міст купити долари напередодні було майже неможливо.
  • Зображення 16x9

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG