Доступність посилання

ТОП новини

Львів’яни хочуть дихати чистим повітрям


Львів – Радіо Свобода неодноразово інформувало у своїх програмах про проблему неприємного запаху у Львові, від якого потерпають мешканці, особливо ті, хто хворіє астмою. Львів’яни вирішили через «Фейсбук» об’єднатися і збирають підписи до очільників міста з вимогою вжити необхідних заходів. Тим часом мерія у вівторок оприлюднила результати експертизи спеціальної комісії щодо проблеми запаху в місті.

Львів’яни домовилися через соціальну мережу «Фейсбук» прийти під стіни Ратуші з плакатами «Маю право дихати», оскільки люди вже стомилися від жахливого смороду у Львові, який відчутний переважно у вихідні, а також від бездіяльності міської влади і замовчування проблеми. Близько десяти активістів роздавали маски перехожим і закликали людей підписатися під зверненням до міської влади з вимогою вирішити проблему. Городяни охоче підписувались.

Львів’янка Олена Кузан – мати чотирьох дітей, вона хвилюється, що її дітлахи дихають нечистим повітрям. «Я хочу дихати свіжим повітрям і треба врешті впливати у Львові на цю проблему і владу. Це не просто сморід, це токсичні речовини. Це стало звичним явищем. Просимо мера розібратися!» – каже жінка.

Учасники акції вимагають від влади провести незалежну експертизу на визначення токсичності повітря у місті.
«Маю право дихати»
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:21 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Мерія оприлюднила список винуватців смороду у місті

У повітря викидається аміак і сірководень, таким є висновок експертизи, проведеної і оприлюдненої комунальним підприємством «Львівводоканал», Львівською обласною санепідемстанцією і підприємством «Еко-Захід». А винними у неприємному запаху, за даними дослідження, є 12 львівських підприємств, які скидають більше забруднених стоків від дозволеної норми. Відтак неприємний запах з’являється, коли забруднені стоки, що проходять від каналізаційних колодязів підприємств до міських очисних споруд, зазнають окислення через контакт із повітрям.

Газоповітряні суміші з контрольних колодязів досліджували на вміст і концентрацію таких речовин як меркаптан, сірководень, аміак. Саме ці елементи і призводять до виникнення смороду. За словами керівника «Еко-Захід» Леоніда Здеворука, винуватцями неприємного запаху є підприємства «Перша приватна броварня», «Ензим», «Світанок», жирокомбінат, «Світоч».

«Всі підприємства впливають на неприємний запах. Всі, крім «Ензиму», не мають локальних очисних споруд, також неефективно працюють міські очисні каналізаційні споруди, накопичилось багато активного мулу, і з цим потрібно боротися. Точно сказати, яке конкретне підприємство впливає на ці запахи, не можна. Бо це неефективна робота міських каналізаційних очисних споруд, каналізаційних мереж, відсутність локальних очисних споруд на підприємствах, які зливають наднормативні концентровані стічні води», – наголосив експерт.
Коли ми б хотіли дослідити, то немає нормативних документів, як ці запахи класифікувати, як на них реагувати
Леонід Здеворука

Водночас «Еко-Захід» спільно з санепідемстанцією не досліджувало атмосферне повітря у час, коли спостерігається сморід у місті. Леонід Здеворука каже, що для цього потрібно залучити декілька лабораторій. До того ж, в Україні немає каталогу запахів. «Коли ми б хотіли дослідити, то немає нормативних документів, як ці запахи класифікувати, як на них реагувати, – каже Леонід Здеворука. – Це надзвичайно серйозна проблема, а повітря потрібно дослідити».

Громада вимагає навести лад у місті
Якщо хтось не поважає закон, громаду, ми будемо діяти відповідно
Андрій Садовий

У мерії вважають, що вирішити проблему неприємного запаху можна лише тоді, коли підприємства збудують очисні споруди і не скидатимуть забруднені стоки у міську каналізацію. Мер Львова Андрій Садовий заявив, що норми закону мають дотримуватися всі на території міста Львова. «Якщо хтось не поважає закон, громаду, ми будемо діяти відповідно», – зазначив міський голова.

Наразі «Львівводоканал» ще очікує на висновки польських фахівців, які вже вирішували аналогічну проблему із запахом у Варшаві та Бресті, розповів головний технолог підприємства Микола Одуха.
Польська фірма провела перший етап робіт, зробила заміри газоаналізатора поступлення стоків
Микола Одуха

«Польська фірма провела перший етап робіт, зробила заміри газоаналізатора поступлення стоків. Ми чекаємо пропозицій з приводу нашої проблеми щодо прийому неочищених стоків», – заявив посадовець «Львівводоканалу».

Учасники акції біля стін Ратуші вимагають закрити підприємства, які спричиняють своїми брудними стоками сморід у місті доти, доки вони не збудують свої очисні системи. Активісти готуються до масового протесту і закликають львів’ян через соціальні мережі долучитися до них у боротьбі за право дихати чистим повітрям.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG