Доступність посилання

ТОП новини

Масенко: доопрацювання мовного закону – це гра


Створення комісії з доопрацювання закону «Про засади державної мовної політики» є лише грою влади, вважає мовознавець, академік АН Вищої школи Лариса Масенко.

За її словами, зміни до закону, які могли би захистити українську мову, просто не пропускають. «Я не є членом тої комісії. Однак маю інформацію, що змінам, які могли би бути позитивними, дає задній хід керівник комісії з доопрацювання законопроекту Раїса Богатирьова. Я сумніваюся, що цей закон буде змінено в нинішньому парламенті. Бо все це – просто гра. Згадайте, як Президент зустрівся з представниками науки і культури і підписав цей закон наступного ж дня», – наголосила вона.

Серед змін, які у комісії з доопрацювання відхилили, Лариса Масенко згадує норму про квотування мови засобів масової інформації, за якою 75% всього мовлення має бути українською.

Створити робочу групу з доопрацювання мовного закону Президент Віктор Янукович доручив уряду у день підписання цього нормативного акту 8 серпня. Очолила групу віце-прем’єр Раїса Богатирьова, загалом у її складі 42 учасники. Автори мовного закону, регіонали Сергій Ківалов та Вадим Колесніченко, як повідомила Богатирьова, участь у засіданнях комісії не беруть.
XS
SM
MD
LG