Доступність посилання

ТОП новини

Колишнього прем’єра Єгипту засуджують на три роки за корупцію


Суд у Єгипті визнав у четвер колишнього прем’єр-міністра країни Ахмеда Назіфа винним за ще одним звинуваченням у корупції і засудив його на три роки позбавлення волі. Крім того, на нього наклали штраф на суму в майже півтора мільйона доларів США в перерахунку.

У нинішній справі його судили за звинуваченням у зловживанні посадовим становищем задля незаконного збагачення.

Понад рік тому Ахмеда Назіфа вже засудили до року умовно в іншій корупційній справі – у ній його та інших підсудних теж визнали винними в незаконному збагаченні на виробництві й продажу нових автомобільних номерних знаків, запроваджених у Єгипті позаминулого року.

Перед тим суд уже штрафував його разом із колишнім президентом Єгипту Хосні Мубараком і колишнім міністром внутрішніх справ його уряду на суму загалом у 90 мільйонів доларів США за завдання шкоди економіці країни внаслідок вимикання телефонного зв’язку і доступу до інтернету під час масових виступів на початку минулого року.

Ахмед Назіф був прем’єр-міністром Єгипту за влади Хосні Мубарака з 2004 року і був звільнений із посади наприкінці січня минулого року через масові противладні виступи єгиптян.

Його наступника, Ахмеда Шафіка, який пробув прем’єром останній місяць існування влади Хосні Мубарака в лютому й на початку березня минулого року, нині так само збираються судити за звинуваченнями в корупції.
XS
SM
MD
LG