Доступність посилання

ТОП новини

Посол України в Чехії не володіє інформацією – УЄП


Громадська організація «Українська європейська перспектива» (УЄП) заявила в четвер, що посол України в Чехії не володіє повною мірою інформацією про об’єднання українців у цій країні і про проблеми, з якими стикаються українські мігранти.

У заяві організації у відповідь на інтерв’ю, яке дав напередодні Радіо Свобода посол Іван Грицак, зокрема, мовиться, що УЄП зареєстрована рішенням Міністерства внутрішніх справ Чехії 4 квітня 2011 року номер MV-13820-11/VS-2011. Посол же заявляв, що не запрошує цю організацію на зустрічі громадських організацій українців Чехії з посольством через те, що вона не зареєстрована в Чехії.

Щодо голови ради УЄП, колишнього міністра економіки України Богдана Данилишина, який перед отриманням притулку в Чехії в січні 2011 року був затриманий чеськими правоохоронцями як розшукуваний тоді через Інтерпол біля українського посольства в Празі, УЄП радить послові довідатися, хто телефонував до чеської кримінальної поліції з будинку посольства про те, що звідти буде виходити Данилишин. УЄП наголошує: «Можна й не дивуватися, чому офіцери служби безпеки, зокрема, такий собі Віктор Михайлович, не інформують посла про свою роботу».

У розмові з Радіо Свобода посол Іван Грицак висловлював здивування, чому Богдан Данилишин не зателефонував йому особисто перед тим, як іти на зустріч у посольство в Празі, адже Данилишин, тоді як міністр, спілкувався з Грицаком до того, як той поїхав послом у Чехію. Відразу після затримання Данилишина в жовтні 2010 року українські дипломати заявляли, що їм нічого не відомо про його перебування в посольстві України.

УЄП, крім того, заявляє, що посольство України «мало б не займатися політичними провокаціями, а реально захищати права українців». Громадська організація, зокрема, закликає сприяти вирішенню візових та освітніх проблем, поверненню майна української громади.

Посол Іван Грицак також повідомляв Радіо Свобода, що буде говорити про повернення власності українців Чехії в четвер на зустрічі з першим віце-прем’єром Чехії, міністром закордонних справ Карлом Шварценберґом. Результати цієї зустрічі наразі не відомі.
XS
SM
MD
LG