Доступність посилання

ТОП новини

«У присутності Тимошенко ніяких ліків знайдено не було» – Власенко


Схованка, виявлена в палаті Тимошенко (фото з сайту Державної пенітенціарної служби)
Київ – У палаті Юлії Тимошенко в харківській лікарні «Укрзалізниці» провели обшук і вилучили два дозиметри для визначення рівня радіації. Державна пенітенціарна служба повідомила, що під час обшуку виявили схованку у книзі Кримінально-процесуального кодексу, також були вилучені ліки невідомого походження. Сама екс-прем’єр та її захисники заявляють, що вилучені дозиметри були в палаті на законних підставах, а от ліків ніяких не було, хіба що їх підкинули ті, хто проводив обшук.

Державна пенітенціарна служба заявила, що знайшла у платі Юлії Тимошенко схованку, замасковану під видання Кримінально-процесуального кодексу. Згідно з повідомленням, у цій книзі Тимошенко ховала заборонені для обігу предмети. Крім цього, за даними пенітенціарної служби, в особистих речах екс-прем’єра були виявлені ліки невстановленого походження.

В тайнику, а також у тумбочці біля ліжка вона зберігала заборонені для обігу технічні пристрої
«У палаті, де перебуває засуджена Тимошенко та її співкамерниця, було проведено плановий огляд приміщення та особистих речей. Під час огляду у засудженої Тимошенко виявлено схованку, яку було замасковано під звичайну книжку. У зазначеному тайнику, а також у тумбочці біля ліжка вона зберігала заборонені для обігу технічні пристрої», – йдеться у повідомленні Державної пенітенціарної служби.

Дозиметри фіксували перевищення радіаційного фону у палаті – Тимошенко

Технічні пристрої – це дозиметри, про які знали і керівництво лікарні, і адміністрація колонії, повідомив Радіо Свобода адвокат Юлії Тимошенко Олександр Плахотнюк. Він також розповів про те, що через обшук у палаті його не пускали до підзахисної.

Дозиметри були у Юлії Володимирівни ще з Лук’янівського СІЗО
Олександр Плахотнюк
«Шукали у той час, коли мала відбуватися зустріч із адвокатом. Мене протримали півтори години. У цей час проводили обшук. Що шукали, не зрозуміло, але після обшуку вилучили два дозиметри. Про них знала пенітенціарна служба, вони були у Юлії Володимирівни ще з Лук’янівського СІЗО, чомусь саме сьогодні їх треба було вилучити. Про те, що вилучені якісь ліки, мені нічого не відомо. Ми зустрічалися вже після обшуку, і якби при ній вилучали якісь ліки, то вона б мені про це повідомила. Тобто, незрозуміле походження цих ліків і походження інформації про ці ліки», – заявив Плахотнюк.

Тим часом на сайті ВО «Батьківщина» оприлюднили заяву Юлії Тимошенко, в якій вона стверджує, що конфісковані в неї дозиметри чотири рази показували суттєве перевищення норм радіаційного фону у лікарняній палаті.

«Обшук було зроблено з єдиною метою – вилучили дозиметри»

Тому і були вилучені обидва прилади, вважає захисник екс-прем’єра Сергій Власенко. Він також заявив у коментарі для Радіо Свобода, що ліки, які, згідно із заявою пенітенціарної служби, нібито були вилучені при обшуку, могли підкинути.

Те, що ці хлопці можуть все, що завгодно, підкинути – це зрозуміло
Сергій Власенко
«Наскільки мені відомо, цей обшук було зроблено з єдиною метою – вилучили в неї дозиметри, які протягом певного часу фіксували перевищення рівня радіації в палаті Юлії Володимирівни. Більше нічого знайдено не було. Пенітенціарна служба розповсюдила інформацію про, нібито, знайдені якісь ліки. У присутності Тимошенко ніяких ліків ніде знайдено не було. Те, що ці хлопці можуть все, що завгодно, підкинути – це зрозуміло», – сказав Власенко.

Тимошенко у своїй заяві відзначила, що вважає незаконним вилучення дозиметрів, про які сама повідомила представникам колонії.

Захисники екс-прем’єра заявили, що поінформують про нинішній інцидент прокуратуру та Європейський суд з прав людини.

Нині Юлія Тимошенко перебуває у Центральній клінічній лікарні «Укрзалізниці» в Харкові. Доступ до неї обмежила пенітенціарна служба.

Читайте більше тут:
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

Дивитись коментарі (9)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG