Доступність посилання

ТОП новини

Опозиція: більшість у Раді наступного тижня змінить виборче законодавство


Арсеній Яценюк
Парламентська більшість наступного тижня планує внести зміни до виборчого законодавства і зокрема виключити норму, яка передбачає, що виборчі бюлетені є бланками суворої звітності і мають зберігатися протягом певного терміну. Про це журналістам заявив голова ради Об’єднаної опозиції «Батьківщини» Арсеній Яценюк.

Він додав, що влада таким чином хоче порушити чинне законодавство, а також вимогу Венеціанської комісії протягом року не змінювати виборче законодавство. «Ми будемо звертатися до міжнародної спільноти з приводу підготовки масштабної фальсифікації виборів», – сказав Яценюк.

При цьому у відповідь на запитання, чи протидіятиме опозиція ухваленню цього закону, Арсеній Яценюк зауважив, що «більшість належить одній руці на прізвище Чечетов і тому не має значення, скільки буде депутатів в парламенті, бо все одно натиснуть необхідну кількість кнопок».

Коментуючи рішення ЦВК про зміну порядку проведення жеребкування на включення кандидатур до складу дільничних виборчих комісій, Арсеній Яценюк заявив, що влада таким чином готується до фальсифікацій на виборах.

«Перед жеребкуванням Партія регіонів повністю змінює порядок жеребкування з однією метою: щоб тільки ті партії, які підконтрольні Партії регіонів, отримали представництва у дільничних виборчих комісіях і, таким чином, порушили основний принцип чинного закону – рівність представництва учасників виборчого процесу у дільничних виборчих комісіях», – зазначив представник опозиції.
XS
SM
MD
LG