Доступність посилання

ТОП новини

Міліція поновить перевірку інциденту між журналістами й охороною під час газетного конгресу


Прокуратура Києва доручила Печерському райвідділу міліції поновити перевірку обставин інциденту між журналістами й охоронцями, що стався на відкритті Всесвітнього газетного конгресу 3 вересня.

Про це на засіданні Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів повідомив заступник Генпрокурора Віталій Білоус, інформує прес-служба Президента.

При цьому представник Генпрокуратури наголосив, що хоч жодних офіційних заяв від учасників інциденту у правоохоронні органи не надходило, за дорученням прокурора Києва організували перевірку оприлюднених у ЗМІ повідомлень.

«14 вересня Печерський райвідділ міліції відмовив у порушенні кримінальної справи. Але ми вважаємо, що слідчі перевірили не всі обставини інциденту. Тому за прокурорським втручанням сьогодні розгляд справи було поновлено. Результати додаткової перевірки МВС має оприлюднити до 28 вересня», – заявив Віталій Білоус.

Учасники засідання робочої групи також розглянули відповідне журналістське звернення до глави держави. Йшлося про те, що МВС має встановити особу людини, яка під час виступу Президента Віктора Януковича на відкритті конгресу перешкоджала акції учасників громадського руху «Стоп цензурі!».

3 вересня на відкритті конгресу охорона спочатку намагалася не пропустити у залу журналістів, які прийшли на захід із плакатами з закликами до свободи слова, однак потім їм усе-таки вдалося потрапити у залу. Ці плакати учасники руху «Стоп цензурі!» підняли під час виступу Президента Віктора Януковича. При цьому під час акції охорона силою відібрала плакат у головного редактора «Української правди» Олени Притули.

Пізніше у Управлінні державної охорони заявили, що їхні співробітники не причетні до інциденту, хоча організатори конгресу повідомили, що охорону під час заходу забезпечувало саме це відомство.
XS
SM
MD
LG