Доступність посилання

ТОП новини

Держсекретар США вітає у Вашингтоні опозиціонерку з М’янми


Гілларі Клінтон (п) і Аун Сан Су Чжи (л) на зустрічі в Вашингтоні 18 вересня 2012 року
Державний секретар США Гілларі Клінтон привітала в вівторок у Державному департаменті найвідомішого опозиційного діяча з М’янми Аун Сан Су Чжи на початку її тритижневого візиту до Сполучених Штатів.

Серед тем їхньої розмови – політичні зміни у М’янмі і можливість зняття решти санкцій США щодо цієї країни.

У середу Су Чжи має отримати Золоту медаль Конгресу – одну з найвищих нагород США для цивільних осіб.

Візит Аун Сан Су Чжи, лідера найпотужнішої опозиційної партії М’янми, відбувається в час, коли США якраз розглядають можливість зняти з цієї країни решту своїх санкцій, уже значно послаблених останнім часом.

Тим часом у понеділок, у день її прибуття до США, влада М’янми повідомила, що звільняє за амністією ще понад 500 в’язнів, серед яких є і політв’язні.

Міжнародна спільнота останнім часом послабила санкції проти М’янми, яка започаткувала процес реформ. Серед іншого, на такі кроки пішли ЄС і США. Сполучені Штати, зокрема, вже двічі полегшували свої санкції, які діяли щодо М’янми останні 20 років, запроваджені свого часу через масові порушення прав людини і нездатність влади здійснити демократичні реформи.

У М’янмі, де майже півстоліття керували військові хунти, торік сформований цивільний уряд, який уже звільнив сотні політв’язнів, розширив свободу преси і здійснює й інші кроки в бік демократизації, а також низку економічних реформ.

Деякі правозахисники критикують полегшення санкцій, нагадуючи, що ще сотні політв’язнів у М’янмі далі залишаються за ґратами.
XS
SM
MD
LG