Доступність посилання

ТОП новини

Найбільш зацікавлена у «електронних грошах» держава – експерт


Київ – Верховна Рада узаконила «електронні гроші» – відповідний законопроект парламентарії ухвалили у першому читанні. Для того, щоб система електронних розрахунків прижилась в Україні, потрібно щонайменше 5 років, кажуть у профільному комітеті. На сьогодні лише 15% розрахунків проводяться у цій формі, в той час як у світі ця частка становить 95%. Експерти бачать у законопроекті особливий інтерес держави, а саме – можливість контролювати і оподатковувати грошовий обіг.

Законопроект щодо розвитку безготівкових розрахунків та регулювання платіжного ринку України Верховна Рада ухвалила у першому читанні. У документі йдеться, що електронні розрахунки будуть на рівних з готівкою, а відмова приймати «електронні гроші» каратиметься штрафом у розмірі 8,5 тисяч гривень. Контроль за розрахунками здійснюватиме Державна податкова служба, кажуть у профільному комітеті.

Я думаю, потрібно років 5 для того, щоб електронні розрахунки стали звичними і зручними
Ірина Горіна
«Якщо ми у рамках юридичних,економічний питань, судової системи гармонізуємо законодавство, то це буде цілком нормальний крок. Я думаю, потрібно років 5 для того, щоб електронні розрахунки стали звичними і зручними, а всі недоробки були подолані», – припускає член комітету Верховної Ради України з питань економічної політики, регіоналка Ірина Горіна.

Лише 15% розрахунків в Україні електронні

Попри те, що система електронних платежів дуже популярна у всьому світі, в Україні до неї поки що ставлять з осторогою, а для мешканців сіл та пенсіонерів – це взагалі фантастика, вважає бютівець Сергій Осика.

Це не подобається людям, вони віддають перевагу живим грошам. Це буде потребувати дуже серйозної роботи – крок за кроком доводити людям, що це більш зручно і більш ефективно
Сергій Осика
«Ми намагалися багато років їх розвинути. Наскільки я пам’ятаю, в нас десь 15 % підпадає під цю форму розрахунків. Це не подобається людям, вони віддають перевагу живим грошам. Це буде потребувати дуже серйозної роботи – крок за кроком доводити людям, що це більш зручно і більш ефективно», – зауважив Осика.

Економіст Андрій Новак погоджується, що для українців такий перехід супроводжуватиметься переважно психологічним бар’єром, адже в технологічному плані в Україні все в порядку.

«Це, звичайно, процес більше не технічний, а психологічний для споживачів. Це справа звички. Такий процес, як правило, не є коротким, особливо для наших співгромадян», – зазначає Новак.

Найбільш зацікавлена у електронних грошах держава – експерт

Крім того, експерт відзначає, що в ухваленні закону, в першу чергу, зацікавлена сама держава, оскільки у такий спосіб вона зможе контролювати всі грошові операції та вивести українську економіку «з тіні».

Контролювати і оподатковувати електронні платежі набагато простіше, ніж в готівковій формі
Андрій Новак
«Він, перш за все, потрібен самій державі з точки зору кращого контролю за грошовим обігом і його оподаткуванням, – каже Новак. – Контролювати і оподатковувати електронні платежі набагато простіше, ніж в готівковій формі. Тому що якраз та частина економіки, яка називається «тіньовою» – це виключно готівкова форма зарплат, розрахунків за товари та послуги».

Дивитись коментарі (2)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG