Доступність посилання

ТОП новини

Пенітенціарна служба заперечує порушення права засуджених на телефонні розмови в Менській колонії


Державна пенітенціарна служба назвала в середу «викривленою інформацією» повідомлення, що адміністрація Менської виправної колонії в Чернігівській області не надає засудженим можливості здійснювати телефонні дзвінки.

За повідомленням прес-служби, нині в цій колонії здійснюють підготовку до заміни телефонних кабелів, тому телефони «Укртелекому» в ній вимкнені.

Працівники «Укртелекому», місцеве відділення якого обслуговує колонію, у результаті технічного огляду виявили застарілість кабелю, який потребував заміни. Саме це, встановили вони, і стало причиною неодноразових збоїв останнім часом у роботі таксофонів для засуджених, мовиться в повідомленні.

Пенітенціарна служба також заявила, що повідомить про це уповноважену Верховної Ради з прав людини Валерію Лутковську і що ніяких скарг із приводу відсутності телефонного зв’язку від засуджених, яких поінформували про причину, не надходило.

Сьогодні колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, який відбуває покарання в Менській колонії, звертався до омбудсмена із заявою, в якій «вимагає» від неї вжити заходів, щоб ув’язненим колонії відновили телефонний зв’язок і тим самим виконали статтю Кримінально-виконавчого кодексу, яка визначає право на такий зв’язок.

За словами Луценка в заяві, яку оприлюднив сайт партії «Народна самооборона», очолюваної колишнім міністром, понад 500 засуджених у колонії вже понад десять днів не отримують передбаченого законом телефонного зв’язку, що він вважає «політично мотивованим дійством».

Як заявляє Луценко, спершу від нього вимагали в таких телефонних розмовах «не говорити про політику», після його відмови ці розмови стали перериватися «на словах: Янукович, Партія регіонів, мафія», а після заяв протесту колишнього міністра адміністрація колонії оголосила йому дисциплінарне стягнення і взагалі припинила доступ усіх засуджених до таксофонів.

Луценко додав, що адміністрація заявляла про ремонт телефонної лінії, але заявив, що частина телефонів усе ж працює, що, на його думку, свідчить про технічну справність ліній телефонного зв’язку.
XS
SM
MD
LG