Доступність посилання

ТОП новини

Барак Обама в ООН засудив насильство і релігійну нетерпимість


Прага – Президент США Барак Обама виступив під час дебатів на 67-й сесії Генеральної асамблеї ООН із закликом до протистояння насильству та релігійній нетерпимості у світі. Це була одна з останніх промов Обами щодо ролі США у світі перед президентськими виборами 6 листопада, коли президента вдома піддають критиці його противники за провали у зовнішній політиці. Обама засудив з трибуни ООН релігійну нетерпимість, яку проявили під час протестів у мусульманських країнах проти любительського антиісламського фільму «Безвинність мусульман», знятого приватними особами у США. Американський президент також заявив в ООН, що США не допустять ядерного озброєння Ірану.

Барак Обама розпочав свій виступ на дебатах під час 67-сесії Генеральної асамблеї ООН словами в пам’ять про посла США в Лівії Крістофера Стівенса, який загинув з іще трьома американцями під час нападу на консульство США в Бенгазі. Обама сказав, що Крістофер Стівенс доклав зусиль для торжества демократії в Лівії, для подолання диктатури в цій країні та він є предметом гордості в США.
Насилля та нетерпимість не повинні мати жодного місця в нашій міжнародній спільноті, в ООН
Барак Обама

Обама, зокрема, сказав: «Сьогодні ми маємо підтвердити, що наше майбутнє буде визначатися такими людьми, як Кріс Стівенс, а не його вбивцями… Сьогодні ми повинні оголосити, що насилля та нетерпимість не повинні мати жодного місця в нашій міжнародній спільноті, в ООН».

Президента США засудив під час свого виступу антиісламський любительський фільм і також сказав із трибуни ООН, що антимусульманське відео, «це образа не лише для мусульман, але й для Америки також». Він наголосив, що «немає таких слів, які б виправдовували безглузде насильство».

Барак Обама зазначив, що, незважаючи на прояви насильства і нетерпимості серед мусульман, США не будуть ухилятися від своєї ролі в подіях, що знаменують зміни в багатьох країнах, їхній перехід до демократії, насамперед у мусульманських країнах Близького Сходу і Африки.

Обама звинуватив Іран у підтримці диктаторського режиму в Сирії

У промові в ООН Барак Обама також говорив про ядерні амбіції Ірану, які викликали напруженість у стосунках між США та їхнім давнім союзником Ізраїлем, коли йшлося про можливість військових ударів по ядерних об’єктах в Ірані.
США зроблять все, щоб перешкодити Ірану отримати ядерну зброю
Барак Обама

Президент США заявив в ООН, що не можна допустити, щоб Іран отримав ядерну зброю. «Не зробіть жодної помилки: Іран із ядерною зброєю не є виклик і це можна стримати… З цієї причини США зроблять усе, що ми можемо, щоб перешкодити Ірану отримати ядерну зброю», – запевнив Обама.

Він також наголосив на обмеженні Іраном прав власних громадян і додав: «Іранська влада, до того ж, підтримує диктатора в Дамаску і терористичні групи закордоном». Обама знову підтвердив позицію США про те, що режим Башара Асада в Сирії мусить піти і припинити страждання сирійців, відкрити можливості для нового розвитку країни.

Барак Обама засудив у промові нападки Ірану на Ізраїль, намагання Тегерана посварити різні народи, заперечення його лідерами Голокосту. Глава Білого дому закликав також до встановлення стійкого миру між Ізраїлем та палестинцями.

Крім цього, президент США закликав країни ООН до спільної боротьби з фінансовими, економічними проблемами, проти корупції, за процвітання і демократію у світі як майбутній шлях розвитку.

Суперник Барака Обами на президентських виборах у США, республіканець Міт Ромні, раніше критикував чинного главу Білого дому за провали у зовнішній політиці в арабському світі, за прояви слабкості, як він зауважував, під час безладів у мусульманських країнах, коли в Лівії загинули американці. Ромні також вважає неправильною політику Обами щодо Ізраїлю, називає його зусилля для миру в регіоні недостатніми.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG