Доступність посилання

ТОП новини

Ініціатор криміналізації наклепу в Україні вирішив скасувати ухвалення свого законопроекту


Депутат від Партії регіонів Віталій Журавський вирішив відкликати свій законопроект щодо криміналізації наклепу. Проект постанови про скасування рішення Верховної Ради про ухвалення в першому читанні проекту закону «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію людини» зареєстровано 25 вересня.

Депутат зазначив, що сподівається на підтримку парламентом цієї постанови.

«Зваживши всі обставини та виходячи з державних інтересів, я ухвалив рішення відкликати свій законопроект. Я розумію, що напередодні виборів до Верховної Ради будь-яка ініціатива сприйматиметься, щонайменше, з острахом та недовірою», – цитує Журавського прес-служба Партії регіонів.

Водночас, за словами депутата, він усе одно вважає давно назрілою необхідність посилення в Україні відповідальності за наклеп. «Я вирішив на сьогодні зняти це питання юридично, але не політично», – зазначив Журавський.

Проект закону про криміналізацію наклепу, ухвалений у першому читанні, передбачав зокрема запровадження за поширення неправдивих відомостей покарання не лише у вигляді штрафу, а й у вигляді арешту чи навіть ув’язнення. Законопроект різко розкритикували не лише українські журналісти, але й міжнародні організації, зокрема «Репортери без кордонів» і ОБСЄ.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG