Доступність посилання

ТОП новини

Чи є вакцини для щеплень у регіонах України? Що мають знати батьки про щеплення? (ФОТО, ВІДЕО)


Більшість громадян України вакцинують своїх дітей, але скаржаться на перебої з постачанням та слабку інформаційну кампанію щодо необхідності щеплень.

Через затяжні тендерні процедури та укладання нових угод протягом перших шести місяців року у пологових будинках не вистачало вакцини проти туберкульозу. Тепер проблему вирішено. Щодо інших вакцин, то вони є у достатній кількості. Однак батьки, які обирають вакцину європейського виробника, часто купують її, а не отримують безкоштовно.

За словами лікарів, Україна зараз зіткнулася з наслідками відмов від вакцинації, що мали місце у 2008 році, коли масово відмовлялися від щеплень проти кору й краснухи.Щеплення треба робити, але без примусу – екс-головний педіатр України

Усі вакцини, якими щеплюються діти в Україні, цілком безпечні, – запевнила Радіо Свобода Ганна Горбань, колишній головний дитячий лікар України. Вона наголошує, що батьки мають усвідомлювати необхідність щеплень, бути поінформованими й свідомо стежити за дотриманням календаря вакцинації.

Безкоштовні щеплення в Україні теж платні

«Вакцина – це не ковбаса, батьки мають обирати вакцину не самостійно, а разом із фахівцем» – медик

«Інформацію зі свого педіатра я витягувала кліщами» – луганчанка про щеплення

Жителі Луганська не проти робити своїм дітям щеплення, однак хочуть більшої інформованості, а також упевненості у безпеці цього процесу. А молоді луганці, яких опитувало Радіо Свобода, мало що знають про небезпеку захворіти на кір і не вважають за потрібне робити щеплення.

На Львівщині зростає число прихильників вакцинації

«Зі 100 моїх знайомих десь 3 відсотки батьків відмовились робити дітям щеплення»

  • Зображення 16x9

    Ірина Штогрін

    Редактор інформаційних програм Радіо Свобода з жовтня 2007 року. Редактор спецпроектів «Із архівів КДБ», «Сандармох», «Донецький аеропорт», «Українська Гельсінська група», «Голодомор», «Ті, хто знає» та інших. Ведуча та редактор телевізійного проекту «Ми разом». Автор ідеї та укладач документальної книги «АД 242». Автор ідеї, режисер та продюсер документального фільму «СІЧ». Працювала коментатором редакції культура Всесвітньої служби Радіо Україна Національної телерадіокомпанії, головним редактором служби новин радіостанції «Наше радіо», редактором проекту Міжнародної організації з міграції щодо протидії торгівлі людьми. Закінчила філософський факультет Ростовського університету. Пройшла бімедіальний курс з теле- та радіожурналістики Інтерньюз-Україна та кілька навчальних курсів «IREX ПроМедіа». 

XS
SM
MD
LG