Доступність посилання

ТОП новини

Соціологи залишають «Свободі» шанс на подолання прохідного бар’єру


Київ – До Верховної Ради нового скликання проходять Партія регіонів, Об’єднана опозиція «Батьківщина», УДАР, Комуністична партія та близька до проходження партія «Свобода». Про це свідчать результати опитування громадської думки, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології. Водночас партія «Україна – вперед!» позивається до суду, стверджуючи, що соціологи навмисне занижують її рейтинг.

За результатами соцопитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), до Верховної Ради проходять Партія регіонів, яка може отримати 20,1% від усіх виборців України. Друге місце за кількістю прихильників фактично поділяють дві партії: «Батьківщина» – з 12,1% прихильників та партія УДАР Віталія Кличка – з 11,5%. Також, згідно з дослідженням, до парламенту потрапляє КПУ із 7,8%, та на межі прохідного бар’єру залишається партія «Свобода» – 4,7%. За опитуванням КМІС, партія «Україна – вперед!» та партія «Наша Україна» мають близько 1% прихильників від усіх виборців України.

Утім, така соціологія не влаштовує Наталію Королевську. Від імені партії «Україна – вперед!» подали позовну заяву до Господарського суду Києва проти Фонду «Демократичні ініціативи» і ТОВ «Київський міжнародний інститут соціології» щодо спростування інформації, оприлюдненої ними стосовно рейтингу цієї політичної сили. Про це повідомили у прес-службі партії і наголосили, що там не згодні з оприлюдненим відсотком громадян, готових підтримати партію на виборах. Адже 8 жовтня ці організації оприлюднили дані загальнонаціонального дослідження громадської думки, де зазначалося, що партія Королевської набирає трохи більше ніж 2 відсотки голосів.

Королевська надумала судитися з усією вітчизняною соціологією – Бекешкіна

У свою чергу директор Фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна вважає, що претензії Наталі Королевської безглузді. Фонд може легко довести існування опитування і результати, а позов до суду – самопіар з боку політика, наголосила Бекешкіна.
Жодна з реально існуючих фірм не дала їй результату, вищого за прохідний бар’єр
Ірина Бекешкіна

«Це, взагалі, смішно, тому, що Королевська надумала судитися з усією вітчизняною соціологією, оскільки жодна з реально існуючих фірм не дала поки що їй результату, вищого від прохідного бар’єру. А ті, хто їй дає, – їх у природі не існує, таких фірм», – відзначила Бекешкіна.

Рейтинг партії Королевської «плаває», бо в неї ненадійні виборці – Сагалаков

У ЗМІ були опубліковані рейтинги політичних сил, які показували, що партія Королевської проходить до парламенту. Так, Всеукраїнська соціологічна служба у своєму дослідженні показує, що «Україна – вперед!» набирає 5,3 відсотка голосів виборців. Утім, керівник цієї соцслужби Борис Сагалаков у розмові з Радіо Свобода не зміг пояснити, чому його дані помітно відрізняються від даних найбільших соціологічних компаній України.
Навіть, не можу вам сказати чому таке розходження
Борис Сагалаков

«Я озвучую те, що є, що дає соціологія. Дуже багато в соціології залежить від того, як проводилося дослідження, яким чином. Навіть, не можу вам сказати, чому таке розходження. Можливо, ненадійний електорат, який може відхилятися туди і сюди, невідомо, як він буде голосувати, тому так і виходить. За тиждень взагалі все може змінитися», – сказав Сагалаков.

Опитування Всеукраїнської соціологічної служби сумнівні – Паніотто

Водночас, директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто у коментарі для Радіо Свобода заявив, що дослідження, через яке позивається партія Королевської, проведене за всіма правилами, а от результати соцопитування Всеукраїнської соціологічної служби викликають сумніви.
Ця служба з’являлася чомусь тільки під час виборів
Володимир Паніотто

«Ця служба проводила час від часу опитування. Але з’являлася вона чомусь тільки під час виборів, а у проміжках вона ніколи не друкувала свої дані. Ця компанія не акредитована при Соціологічній асоціації України, вона не є членом Європейської асоціації. Вона, на мій погляд, не є професійною», – зазначив Паніотто.

За даними спільного дослідження Фонду «Демократичні ініціативи» і КМІС за період від 18 вересня по 4 жовтня, Партія регіонів мала 23,3% прихильників, за УДАР мали намір голосувати 16,0% виборців, за «Батьківщину» – 15,1%, за КПУ- 10,1% і за партію «Свобода» 5,1 % виборців.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG