Доступність посилання

ТОП новини

«Батьківщина» і УДАР домовилися частково – деякі кандидати йдуть «ніс у ніс»


Київ – «Батьківщина» вирішила зняти з балотування 26 кандидатів-мажоритарників на користь партії УДАР. Утім, у партії Кличка це рішення хоч і привітали, але назвали недостатньо повним. Таку реакцію викликало те, що Об’єднана опозиція відкликала не всіх кандидатів, яких в УДАРі пропонували зняти. Представники «Батьківщини», що балотуються в округах Києва, залишилися учасниками виборчої кампанії.

У Київському виборчому штабі «Батьківщини» повідомили, що шість кандидатів, із запропонованих УДАРом для зняття, продовжуватимуть участь у кампанії від Об’єднаної опозиції. Це Сергій Терьохін, Ксенія Ляпіна, Олександр Бригинець, Олександр Чорноволенко, Леонід Ємець та Дмитро Андрієвський.

Один із лідерів Об’єднаної опозиції Олександр Турчинов заявив, що згода серед делегатів з’їзду виникла не одразу.
Важко проходила дискусія, але обговорювалося питання, важливе для України: про єднання усіх демократичних сил
Олександр Турчинов

«Достатньо важко проходила дискусія, але обговорювалося питання, важливе для України: про єднання усіх демократичних сил для того, щоб відстояти волевиявлення наших громадян. Важко приймалося рішення, але це рішення прийнято», – сказав Турчинов.

Жодного голосу «проти» не було, утрималося 9 осіб – Гриценко

Учасник з’їзду «Батьківщини» Анатолій Гриценко у соціальній мережі розповів про процес ухвалення рішення щодо зняття кандидатів. «Жодного голосу «проти» не було, утрималося 9 осіб, які вважали неправильним знімати на користь УДАРу чинних народних депутатів, що витримали тиск влади і не стали «тушками», – написав Гриценко.

Рішення з’їзду дозволяє опозиційним силам розраховувати на ширше представництво у парламенті, ніж передбачалося раніше, відзначив один із лідерів Об’єднаної опозиції Арсеній Яценюк.
Ми прийняли те рішення, яке, звичайно, треба було прийняти півроку тому
Арсеній Яценюк

«Ми прийняли те рішення, яке, звичайно, треба було прийняти півроку тому. Ми саме півроку тому прийняли рішення з ВО «Свобода» діяти за принципом: один округ – один кандидат від опозиції», – зауважив Яценюк.

Розпорошення голосів у Києві залишається – Розенко

У партії Віталія Кличка вітають рішення «Батьківщини», але вважають його половинчастим. Незгода щодо кандидатів, які балотуються в Києві, може призвести до повної втрати шансів опозиційними силами на перемогу у столичних округах, сказав у коментарі для Радіо Свобода десятий номер виборчого списку УДАРу Павло Розенко.
Слабка позиція може призвести до того, що на київських округах можуть перемогти представники влади
Павло Розенко

«Які аргументи були для того, щоб не знімати своїх кандидатів по Києву? Я поки що не бачив ні якихось соціологічних досліджень, які довели б, що їхні кандидати мають більші рейтинги, ні якихось аргументів. На мій погляд, це неправильно. Слабка позиція може призвести до того, що на київських округах можуть перемогти представники влади. Адже розпорошення голосів у Києві залишається», – наголосив Розенко.

Опозиційні політичні сили вже не можуть відкликати своїх кандидатів – це забороняє закон, нагадав політолог Олександр Палій. Водночас, за його словами, вони можуть і надалі проводити соціологічні дослідження в окремих округах й зосереджуватися на підтримці найбільш перспективних опозиційних кандидатів. Такі кроки могли б доповнити нинішні рішення щодо відкликання кандидатів від «Батьківщини», наголосив експерт.
Це підвищує шанси опозиції на перемогу. Але що робити з округами, де опозиційні кандидати йдуть «ніс у ніс»?
Олександр Палій

«Це, безумовно, позитивний крок, тому що справді трішки підвищує шанси опозиції на перемогу. Але що робити з тими округами, де опозиційні кандидати йдуть «ніс у ніс»? Від цього загроза перемоги провладних кандидатів лише зростає. Відтак, це лише вирішення периферійних питань, по периферійних округах», – зазначив Палій.

Також Об’єднана опозиція на з’їзді ухвалила заяву до партії УДАР щодо принципів об’єднання двох політичних сил. Серед цих принципів – ухвалення закону про відкликання народного депутата, про особисте голосування у парламенті, голосування за закон про імпічмент Президента і початок цієї процедури щодо Віктора Януковича. Також у заяві йдеться про необхідність оголошення мораторію на продаж земель до 2016 року, скасування пенсійної реформи та ухвалення іншого податкового кодексу.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

XS
SM
MD
LG