Доступність посилання

ТОП новини

Президент Грузії поновлює громадянство Іванішвілі


Бідзіна Іванішвілі, фото 16 жовтня 2012 року
Бідзіна Іванішвілі, фото 16 жовтня 2012 року
Президент Грузії Міхеїл Саакашвілі видав указ про присвоєння грузинського громадянства Бідзіні Іванішвілі, лідерові переможної на недавніх парламентських виборах коаліції «Грузинська мрія» і очікуваному наступному прем’єр-міністрові країни, повідомила сьогодні прес-служба голови грузинської держави.

При цьому, за повідомленням, громадянство Грузії набуде для Іванішвілі чинності після того, як припиниться його нинішнє громадянство Франції.

Дальших деталей про цей указ наразі офіційно не повідомили.

Адвокат Іванішвілі Шалва Тадумадзе, зі свого боку, заявив, що громадянство політикові й бізнесменові було надане шляхом натуралізації, на що президент має право за чинним законодавством.

За словами адвоката, очікування на набуття чинності указом про громадянство мало б бути недовге, бо Іванішвілі вже давно звернувся до Франції з проханням припинити його громадянство, але досі це було неможливо, бо в такому разі він лишився б узагалі без громадянства.

Раніше Іванішвілі вже домагався отримання громадянства Грузії шляхом натуралізації, але йому відмовляли, бо він є громадянином Франції. Натомість сам Іванішвілі відмовлявся піти іншим шляхом, який передбачає законодавство, і подати прохання надати йому грузинське громадянство поряд із французьким.

Іванішвілі раніше вже мав громадянство Грузії, але Саакашвілі скасував його своїм указом восени минулого року на підставі того, що бізнесмен отримав ще й громадянство Франції й таким чином втратив право на грузинське. Той указ з’явився якраз після того, як підприємець і мільярдер Бідзіна Іванішвілі вступив у політику і створив свою коаліцію, метою якої мало бути скинути владу Міхеїла Саакашвілі.
XS
SM
MD
LG