Доступність посилання

ТОП новини

Яценюк: відеоспостереження за Тимошенко є нічим іншим, як катуванням


Об’єднана опозиція вимагатиме від Генпрокурора Віктора Пшонки негайно демонтувати в палаті колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко всі приховані камери спостереження і доповісти в парламенті про те, хто давав вказівку їх встановлювати.

Про це заявив голова Ради Об’єднаної опозиції «Батьківщина» Арсеній Яценюк у суботу під час прес-конференції в Ужгороді, повідомила прес-служба «Батьківщини».

Відеоспостереження за Юлією Тимошенко в харківській лікарні порушує Конвенцію ООН з прав людини і є нічим іншим, як катуванням, зазначено в повідомленні.

Арсеній Яценюк наголосив, що Об’єднана опозиція «Батьківщина», а також ВО «Свобода» вимагають зустрічі 22 жовтня з Генпрокурором «з приводу того, що відбувається в залізничній лікарні, де не лікують, а утримують Юлію Тимошенко».

«Тому що там її ніхто лікувати не збирається, там збираються над нею тільки знущатись», – наголосив він. «Те, що відеокамери встановлені навіть в туалетній кімнаті, є ніщо інше, як знущання над людиною», – зауважив Яценюк. За його словами, вказівка проводити відеоспостереження дана вищим керівництвом країни.

«В жодному законі і в жодному кодексі не передбачено право встановлювати засоби відеоспостереження за людиною», – наголосив він.

«За це повинні понести відповідальність керівник департаменту пенітенціарної служби, керівник відділення департаменту пенітенціарної служби в Харківській області і всі ті особи, які давали розпорядження на встановлення відеокамер, всі ті, хто задіяний в процесі слідкування, в машині по знущанню над Юлією Тимошенко», – зазначив Арсеній Яценюк.

Раніше, у п’ятницю, Державна пенітенціарна служба знову заявила, що в лікарняній палаті, де перебуває засуджена колишня Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, ніяких відеозаписів не ведуть. Державна пенітенціарна служба також вже кілька разів заявляла, що відеоспостереження за засудженими «передбачене українським законодавством і відповідає нормам міжнародних стандартів діяльності органів пенітенціарної системи».

Юлія Тимошенко, як повідомляв у п’ятницю її захисник Сергій Власенко, в листі до Президента Віктора Януковича підтвердила автентичність відеозапису, що з’явився в інтернеті, і заявила, що відмовляється від лікування «під відеокамерами з трансляцією в інтернеті і на телебаченні» і вимагає повернути її в колонію.

Днями в інтернеті з’явився відеозапис, зроблений, як виглядає, в лікарняній палаті і в тренувальному залі лікарні – на ньому жінка, схожа на Тимошенко, обличчя якої не видно, зокрема, ходить по палаті в туфлях на високих підборах, сидить тривалий час, не спираючись на спинку стільця, чи займається силовими вправами в залі.

Дивитись коментарі (4)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG