Доступність посилання

ТОП новини

Чому Обама та Ромні обходять тему Афганістану?


Нью-Йорк – До президентських виборів у США лишається два тижні. 22 жовтня у штаті Флорида відбудуться треті й останні президентські дебати між кандидатом від Демократичної партії, чинним президентом Бараком Обамою і його суперником-республіканцем Міттом Ромні. Під час попередніх дебатів дискутувалося багато тем. Єдине питання, яке практично обійшли обидва кандидати – це війна в Афганістані, яка триває вже 11 років. Президент Барак Обама і Мітт Ромині лише епізодично згадували про Афганістан.

В Афганістані загинуло понад дві тисячі американських вояків, багато тисяч поранено, вартість бойових дій та цивільного будівництва становить 574 мільярди доларів. Попри це, у 40-хвилинній програмній промові на з’їзді Республіканської партії Ромні жодного разу не згадав війну в Афганістані.

Стів Гейс, коментатор журналу The Weekly Standard, критикує кандидата.

Ми маємо понад 70 тисяч наших вояків в Афіганістані, й до них треба звертатися
Стів Гейс
«То була помилка, – каже Гейс. – Ми маємо понад 70 тисяч наших вояків в Афіганістані, й до них треба звертатися. Люди хочуть бачити такого лідера партії, який говорить про таку важливу річ, як війна».

Американці втомилися від війни

Але річ у тім, що нині мало хто з американських виборців цікавиться Афганістаном. За результатами опитування Інституту Геллапа, лише один відсоток американців назвав Афганістан важливою проблемою, що стоїть перед країною.

Ми не чуємо про Афганістан ні від Ромні, ні від Обами, очевидно, тому, що, по-перше, їхні консультанти кажуть їм, що для народу це не є пріоритетом
Френк Ньюпорт
«Кандидати відстежують дані опитувань, тож вони свідомі ключових питань, – пояснює Радіо Свобода головний редактор журналу Gallup Poll Френк Ньюпорт. – Ми не чуємо про Афганістан ні від Ромні, ні від Обами, очевидн,о тому, що, по-перше, їхні консультанти кажуть їм, що для народу це не є пріоритетом, а по-друге, у них щодо цього нема розбіжностей».

Два роки тому Обама, разом з іншими лідерами НАТО, вирішив закінчити бойові операції в Афганістані до грудня 2014 року. Ромні заявив, що він згоден з Обамою щодо того, що потрібно «до кінця 2014 року завершити успішний перехід до афганських сил безпеки». Якщо Ромні і критикує Обаму щодо цього, то лише за оприлюднення дати виведення військ.

Що ж до американського загалу, то він підтримує рішення Обами, бо люди, згідно з опитуваннями, втомилися від війни.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG