Доступність посилання

ТОП новини

Україна звітуватиме в ООН щодо поваги до прав людини


Брюссель – Як Україна виконує свої міжнародноправові зобов’язання у галузі прав людини? У середу в Женеві в офісі Організації об’єднаних націй українська урядова делегація представить звіт на цю тему. Свої звіти також нададуть експерти ООН із прав людини та правозахисні організації, які діють в Україні. Слухання відбуватимуться у рамках нового механізму роботи Ради ООН з прав людини під назвою «Універсальний періодичний огляд».

Проблеми із повагою до прав людини в Україні розглядатимуть «під мікроскопом» Ради ООН уже вдруге. Перший періодичний огляд відбувся у 2008-му році і став результатом декількох десятків рекомендацій, до яких мала прислухатися українська влада.

Голова української делегації, урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Назар Кульчицький пояснює, що Україна надає звіт про стан дотримання прав людини через 4 роки після першого Універсального періодичного огляду.

Ми звітуємо про те, як Україною були виконані взяті зобов’язання, тобто, рекомендації після огляду держави. Будуть запитання-відповіді від делегацій і нам будуть запропоновані нові рекомендації
Назар Кульчицький
«Ми звітуємо про те, як Україною були виконані взяті зобов’язання, тобто, рекомендації після огляду держави. Будуть запитання-відповіді від делегацій, і нам будуть запропоновані нові рекомендації. Україна буде розглядати питання щодо того, на які з них погоджуватися», – каже представник українського уряду.

Універсальний періодичний огляд щодо зобов’язань у галузі прав людини – це механізм моніторингу прав людини, який охоплює кожну зі 193 країн-членів ООН, скажімо, на початку цього тижня у офісі ООН у Женеві розглядали стан із правами людини у Чеській республіці, Аргентині, Гані та Габоні.

Рекомендації базуватимуться на звітах уряду, ООН та правозахисників

До нинішніх слухань щодо України, який відбудеться у женевському Палаці Націй, готувалися всі: експерти з прав людини при ООН, український уряд і міжнародні організації громадянського суспільства, зокрема Гельсинська спілка з прав людини. Кожен з них підготував окремий звіт.

Тетяна Печончик, керівник Центру інформації про права людини, теж представить у Женеві результати всеукраїнських громадських опитувань.

Дуже часто люди говорили, що влада і конкретно Президент Янукович, власне, і є найбільшими порушниками прав людини в Україні
Тетяна Печончик
«Дуже часто люди говорили, що влада і конкретно Президент Янукович і є найбільшими порушниками прав людини в Україні, – каже вона. – Часто згадували про соціальні права, про низькі пенсії та зарплати. Говорили також про справедливий суд – саме це право найчастіше згадували користувачі інтернету у багатьох аспектах. Ми ці результати обробили і відвозимо до ООН».

Тетяна Печончик каже, що згадані опитування стануть вагомим додатком до підготовлених звітів, бо свідчать про те, що люди самі думають про свої права.

На чому саме акцентуватиме увагу звіт уряду, пояснює Назар Кульчицький. «Ухвалення нового Кримінально-процесуального кодексу розпочинає реформу кримінальної юстиції, він покликаний вирішити такі проблеми, як справедливість судового розгляду, запобігання тортурам і жорстокому поводженню в органах внутрішніх справ, надмірна тривалість судового розгляду й необґрунтоване обрання запобіжного заходу. Також запровадження превентивного механізму в Україні і, звичайно, ухвалення закону про засади боротьби з дискримінацією», – каже Радіо Свобода урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини.

Ухвалення загального звіту ради ООН із прав людини щодо ситуації в Україні заплановане на понеділок, 29 жовтня.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG