Доступність посилання

ТОП новини

Страсбурзький суд відмовився вимагати лікування Тимошенко в Німеччині


Європейський суд із прав людини відмовився задовольнити запит Юлії Тимошенко і вимагати від влади України дозволити колишньому Прем’єр-міністрові лікуватися в Німеччині, повідомили в четвер українські агентства з посиланням на ухвалене в вівторок рішення суду.

У середині березня Європейський суд із прав людини задовольняв схожий запит колишнього прем’єра і закликав українську владу забезпечити «адекватне лікування» Тимошенко у «належному медичному закладі». Після переведення колишнього прем’єра з колонії до лікарні у травні Страсбурзький суд скасував те своє рішення.

Юлія Тимошенко у своїй скарзі до Європейського суду з прав людини, поданій у серпні минулого року, зокрема, стверджує, що її затримання було політично мотивоване, що законність її утримання на той час у Київському слідчому ізоляторі не була перевірена органами правосуддя, що умови її утримання були не адекватні, зокрема, їй не надавали медичної допомоги, необхідної їй через численні проблеми зі здоров’ям; крім того, Тимошенко пізніше додала також скаргу на цілодобове спостереження за нею в лікарні у Харкові.

При цьому Тимошенко заявляє, що українська держава порушила у ставленні до неї низку статей Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, неофіційно відомої як Європейська конвенція прав людини.
XS
SM
MD
LG