Доступність посилання

ТОП новини

У Китаї знову сталося самоспалення тибетця – правозахисники


Правозахисники повідомили в п’ятницю про загибель у Китаї тибетця, селянина двадцяти з чимось років, який вчинив нове самоспалення, вже четверте цього тижня.

За даними Міжнародної кампанії за Тибет, яка базується у США, чоловік підпалив себе перед урядовою будівлею і військовою частиною у провінції Ґаньсу.

Лише в четвер поліція в цій провінції оголосила, що обіцяє винагороду на суму в перерахунку в 7 тисяч 700 доларів за інформацію про плановані самоспалення тибетців. За словами поліції, ці самоспалення «значно вплинули на суспільну стабільність».

Тибетці становлять більшість населення в кількох округах у китайських провінціях Ґаньсу і сусідніх Цінхай і Сичуань, на історично тибетських за населенням територіях поза межами сучасного Тибетського автономного району Китаю.

Від 2009 року в Китаї тривають кілька хвиль самоспалень тибетців, остання й найбільша з них – із березня 2011-го. Такі самоспалення вчинили вже понад 50 людей; як вважають, понад половина з них померла. Тибетці у вигнанні заявляють, що таким чином їхні співвітчизники в Китаї протестують проти політики китайського уряду щодо тибетської меншини, яка, на думку критиків влади Китаю, зазнає придушень у релігійній і культурній сферах. Влада Китаю називає учасників самоспалень злочинцями.
XS
SM
MD
LG