Леонардо Лінс та Роберсон Маґалгейс мають спеціальну ліцензію викладачів зумби. Свій фітнес-центр «Чакабум» вони відкрили півтора роки тому і з того часу викладають зумбу шість днів на тиждень. Заняття, яке має в основі рухи латиноамериканського танцю, поєднує у собі і ритми мелодій з усього світу. Популярність його росте, сьогодні на кожне заняття приходить у середньому 200 людей. Лорейн Ґуденоу займається зумбою кожного дня.
«У перший рік занять я схудла на 20 кілограмів. Коли і пішла на обстеження до свого лікаря, він відмінив один з моїх препаратів від тиску та вдвічі зменшив дозу іншого. Так що очевидно, мій стан здоров’я також покращився», – вважає Лорейн.
Зумбу вигадав колумбійський фітнес-інструктор та привіз до США у 2001-му році. Головний офіс компанії знаходиться біля Маямі. Її представники кажуть, що у 150 країнах світу принаймні один раз на тиждень займаються 14 мільйонів людей.
Нещодавній з’їзд із зумби в Орландо став свідченням її зростаючої популярності. На чотириденну подію зібралось понад вісім тисяч фанатів зі всього світу.
Викладачі зумби часто беруть участь і в доброчинних проектах. Так, у столиці нещодавно відбувся флеш-моб, в якому взяли участь триста зумбістів, щоб допомогти зібрати кошти для групи молодих людей, хворих на СНІД.
Американський Коледж спортивної медицини визнає позитивний ефект зумби на здоров’я людини.
«Очевидно, зумба – чудове заняття для серцево-судинної системи, для підтримки м’язів. Однак, вона пропонує багато інших корисний речей. Людина, яка займається почуває себе краще психологічно, зумба дозволяє знизити рівень стресу та покращити обмін речовин», – каже лікар Памела Пік.
Лікар Пік додає, що здоров’я – це баланс правильного харчування, адекватного психологічного стану людини та гарної фізичної форми.
(Передрук з «Голосу Америки»)